bodrum olay android uygulama
bodrum olay android uygulama
Bodrum Olay | Bodrum Haber, Bodrum Kültür,  Bodrum Magazin, Bodrum Siyaset, Bodrum Spor, Bodrum Cemiyet, Bodrum Son Dakika Haberleri

Bodrum Final Akademisinde YDS başarısı

Bodrum Final Akademisinde YDS başarısı
dr mehmet aşık

Bodrum Final Akademi Anadolu Lisesi öğrencisi Çağla Ayan, 2020 YDS de Türkiye 2381 si olmuştur. Bu sıralamayla Bodrum da YDS Puanıyla ilk sıralarda başarı elde etmiştir. Kendisiyle yaptığımız kısa görüşmede bu sonuçla ilgili duygu ve düşüncelerini dile getiren öğrenci aynı zamanda Bodrum Final Akademi Anadolu Lisesi okul birincisi olmuştur.

Çağla üniversiteye hazırlanırken neler yaptın?
Üniversiteye bir bölüm bitirip diploma sahibi olmaktan ziyade iyi insanlarla kaliteli bir eğitim alıp güzel bir deneyim yaşamak için üniversiteye gitmek istiyordum. Hep bu yolda çalıştım
Ben monotonluğu sevmiyorum. Her zaman üretken olmam hep değişmem lazım diye düşünüyorum. İlk başta sayısal seçmeyi düşünmüştüm, sonra dile karar verdim en azından çocukluğumdan beri vazgeçemediğim ve sevdiğim bıkmadığım bir alan.
Pandemi döneminde bile bıkmadan sabah erken kalkıp kahvaltıdan önce çalıştım ve çalışmaktan hiç sıkılmadım.
Bu başarında okulun rolü neydi?
Final Akademi okulunun bana çok büyük katkısı oldu. Özellikle öğretmenlerimin beni yönlendirmeleri çok faydalı oldu mesela matematik öğretmenim bana matematikte daha iyi olmam için paragraf sorularına çalışmamın iyi olacağını söyledi. Ben de bütün yıl Türkçeye ağırlık verdim ve bu sayede matematikte de daha iyi oldum.
TYT ağırlıklı çalıştım. Başarımda bunun etkisi oldu matematik ve Türkçeye çok önem verdim. Geometriyi hiç yapamıyordum ama öğretmenim bana sevdirdi ve artık geometri sorularını çözebilmeye anlamaya başladım. Matematiği hiç sevmezdim burada öğretmenimi çok sevdiğimden Matematiği de sevdim ve önyargılarımdan uzaklaştım. Öğretmenlerin desteği bana çok iyi geldi. Burada yapılan denemeler de sınava çok paraleldi. Başarımda bunların etkisi çok fazladır.
-Üniversitede neyi hedefliyorsun?
Üniversite olarak Boğaziçi istiyorum. Pandemiden dolayı online eğitim olabilir ama bu bunu avantaja çevireceğim . Aynı zamanda Yoga eğitmeni de olmak istiyorum . Kitap okumak ve meditasyon yapmak benim sınava çok rahat , atbiri caizse güle oynaya gitmemi sağlayan şeylerdi. Bu yüzden bu hobilerimi de sürdürmek istiyorum.
Bodrum Final öğrencisi olduğum için çok şanslıyım ve beni bu okula yazdırdığı için babama da çok teşekkür ediyorum. Gerçekten doğru bir tercih yaptık. Tüm öğretmenlerime ve sizlere teşekkür ediyorum. dedi

REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ