bodrum olay android uygulama
bodrum olay android uygulama
Bodrum Olay | Bodrum Haber, Bodrum Kültür,  Bodrum Magazin, Bodrum Siyaset, Bodrum Spor, Bodrum Cemiyet, Bodrum Son Dakika Haberleri

Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı 7. Sanat Çalıştayı Sergi Kokteyli son buldu

bodrumolay

Bu sene 7. si yapılan Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı Sanat Çalıştayında üretilen ürünler 22 Kasım, Cuma günü Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı Gamze Çarmıklı İş ve Sanat Atölyelerinde keyifli bir kokteyle Sanatseverlerle buluştu.
Bu sene Çalıştay konusu olarak “hazır bisküvi tabaklar üzerine sıraltı dekor, tekstil malzemeler üstüne (çanta) linol baskı, cam füzyon ve mozaik uygulamaları” seçildi. Farklı tasarımlar geliştirilebilmesi ve engelli bireylerin sanata dair vizyonlarının genişletilmesi amaçlanan çalıştayda, seramik sanatçılarının yanısıra, tekstil tasarım, grafik tasarım ve özgün baskı alanlarında çalışan deneyimli tasarımcı ve sanatçılar da çalıştayda yer aldı.
Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Bodrum Ticaret Odası Başkanı Mahmut Kocadon, Bodrum Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Erdoğan Başeğmez, Bodrum Müftüsü Ali Ünal ve Bodrum’un ileri gelen bir çok değerli isimleri, kamu yöneticileri, iş insanları, 7. Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı Sanat Çalıştayı’nda da değerli katkılarını vakıfa sunarak, engelli bireylerin eğitim ve rehabilitasyonunda kullanılmak üzere satışa sunulacak tabaklar boyamışlardır.
Çalıştayın ilk günü gerçekleşen Açılış Kokteylinin ardından Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Akkaya’nın sahibi olduğu Otel Gümüşlük’te Katılımcı Sanatçılar için bir açılış gecesi düzenlendi.
Çalıştayın ikinci günü, Ünlü Sanatçı Hakan Girit, Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Ülker İnan’ın en sahipliğinde bu önemli organizasyonda üretilen eserleri görmek üzere Çalıştayı ziyaret etti.
Hakan Girit “Atölyelerde engelli bireylerimizin ürettikleri eserlerden çok etkilendiğini ve etkinlikten çok keyif aldığını” belirtti.
Çalıştay süresince, Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Akkaya sanatçıları ziyaret etti. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Fatih Can Ekşi, Üyeleri Yılmaz Algül, Ülker İnan da sanatçıların tasarımlarını görmek ve destek olmak için Vakıf ziyaretlerinde bulundular.
Bodrum için önemli bir yere sahip olan ve adını sağlamlaştırmayı başaran 7. Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı Sanat Çalıştayına bu sene, Kütahya Porselen, Bluart, Bodrum Belediyesi, Bodrum Ticaret Odası, Otel Gümüşlük, Manastır Otel, Mia Bakery, Polat Galle, Özverenler AŞ. Ve Akualarva Su Ürünleri sponsor oldu.
Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı 7. Sanat Çalıştayına, Dokuz Eylül Üniversitesi Doktor Öğretim Üyesi Memduha Candan Güngör, Mersin Üniversitesi Doktor Öğretim Görevlisi Serkan Gönenç, Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Doktor Öğretim Üyesi Şafak Çetin Özkan, Sakarya Üniversitesi Doktor Öğretim Üyesi Dicle Öney,Çanakkale On Sekiz Mart Üniversitesi Doçent Fatih Karagül, Hacettepe Üniversitesi Profesorü Doktor Kaan Canduran Marmara Üniversitesi Doktor Öğretim Üyesi Nurdan Arslan, Afyon Kocatepe Üniversitesi Araştırma Görevlisi Kamuran Ak, Afyon Kocatepe Üniversitesi Öğretim Görevlisi Veysel Özel, Anadolu Üniversitesi Doktor Öğretim Üyesi Ece Kanışkan, Anadolu Üniversitesi Öğretim Görevlisi Özgür Kaptan, Çanakkale On Sekiz Mart Üniversitesi Öğretim Görevlisi Berrin Kayman, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Bodrum Güzel Sanatlar Fakültesinden Profesör Burcu Karabey, Doktor Öğretim Üyesi Ayşe Canbolat, Öğretim Görevlisi Salih Akman, Bodrum’un Değerli Sanatçılarından Bilge Güneşdoğdu Akman, Eyüp Üner, Nihal Kalem Üner, Gül Müştü, Gülperi Pahna, Güçlü Polat, Selda Özhan Alp Ve Yakaköy Sevgi Sanat Atölyesi Engelli öğrencileri katılarak Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı’nın Bodrum’a bir marka olma gayesine katkı sağlamışlardır.
Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Akkaya; “Tüm yıl boyunca Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı Gamze Çarmıklı İş ve Sanat Atölyeleri’nde devam edecek olan Çalıştay ürünlerinin satışından elde edilecek gelirin tamamının Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı’nda eğitim gören öğrencilerin eğitimi için kullanılacağını belirterek, Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı’nın Engellilik ile ilgili konuların çözümlerinde yer alıp, katkı sağlamasının bir vicdan meselesi değil, bir yurttaşlık görevi olduğunu vurguladı ve bu bilincin topluma yayılması sağlamak için Bodrumluları, Bodrumlu Sanatseverleri atölyelerimize beklediğini belirtti.
Sanatçıların birbirinden farklı tasarımlarını hazırladıkları 22 Kasım Çalıştay Sergisi oldukça büyük ilgiyle karşılandı. Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Akkaya, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Fatih Can Ekşi, Yönetim Kurulu Üyesi Ülker İnan’ın ev sahipliği yaptığı sergide Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı Emel Çakaloğlu da sergiyi ziyaret eden isimler arasındaydı.
Sanatın iyileştirici gücü ile engelleri birlikte kaldırmayı amaç edinen çalıştay, kokteylin ardından Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı Sponsorlarından Manastır Hotel’de tüm sanatçılar ve asistanlara verilen bir yemek ile son buldu.

REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ