bodrum olay android uygulama
bodrum olay android uygulama
Bodrum Olay | Bodrum Haber, Bodrum Kültür, Bodrum Magazin, Bodrum Siyaset, Bodrum Spor, Bodrum Cemiyet, Bodrum Son Dakika Haberleri

Bodrum Devlet Hastanesi İle İlgili Gelişme

Bodrum Devlet Hastanesi İle İlgili Gelişme
allkaria

Bodrum Devlet Hastanesi ile ilgili gelişme var. AK Parti Bodrum İlçe Başkanı Ömer Özmen, yaptığı yazılı açıklamada, Bodrum Devlet Hastanesi inşaatının DİY-MAR İnşaat şirketinden alınarak, Sağlık Bakanlığı tarafından en kısa sürede bir çözüm üretileceğini bildirdi.

“150 yataklı Devlet Hastanesi yapım işi, 01 Şubat 2016 tarihinde Sağlık Bakanlı tarafından yapım ihalesi DİY-MAR İnşaat şirketine verilmiştir.” diyen AK Parti Bodrum İlçe Başkanı Ömer Özmen, “Firma ile 21 Nisan 2016 tarihinde Sağlık Bakanlığı ile sözleşme imzalamış ve 06.01.2017 tarihinde söz konusu firmaya yer teslimi yapılarak inşaata başlanmıştır. Devam eden süreçte söz konusu yapının kaba inşaatı bitirilmiş, gecikmeyle de olsa %54 iş bitirme seviyesine ulaşılmıştır. Bu aşamadan sonra söz konusu yüklenici firma çeşitli sebeplerden dolayı inşaatın tasfiyesi için Sağlık Bakanlığımıza başvurmuş, Sağlık Bakanlığımız firmanın bu talebini incelemeye almış ve görüş için Maliye Bakanlığımıza göndermiştir. Yetkililer inşaatı yerinde inceleyerek durum tespiti yapmışlardır. Yetkililer  inşaatın daha fazla gecikmemesi için tüm iyi niyetiyle aynı firmanın devam etmesi yönünde görüş bildirmiş ancak firma inşaatı tasfiye amaçlı geciktirmiştir. Bu aşamadan sonra firmanın 150 yataklı Devlet Hastanesi yapım işi tasfiye talebi kabul edilmiştir.” dedi.

AK Parti Bodrum İlçe Başkanı Ömer Özmen yazılı açıklamasına şöyle devam etti: “Bakanlığımız 150 yataklı Devlet Hastanesinin bir an önce hizmete girmesi için gereken her türlü çalışmayı en kısa sürede başlatacaktır.  Konu Milletvekillerimiz, İl Başkanlığımız ve İlçe Başkanlığımızca yakından takip edilmekte olup gelişmeler konusunda kamuoyuna bilgilendirme yapılacaktır.”

REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ