Muğla'nın Bodrum ilçesinde, geleneksel deve güreşleri festivali yapıldı. Bodrum Belediyesince Kızılağaç Deve Güreşi Arenası'nda düzenlenen Bodrum Deve Güreşi Festivali'nde, Ege, Marmara ve Akdeniz bölgelerinin çeşitli illerinden getirilen 150 deve güreşti. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği güreşlerde, develerin kıyasıya mücadelesi, izleyenlere heyecanlı anlar yaşattı. ( Ali Ballı - Anadolu Ajansı )

Festivalde Ege, Marmara ve Akdeniz bölgelerinin

çeşitli illerinden getirilen 150 deve mücadele etti

Geleneksel deve güreşleri festivali yapıldı. Bodrum Belediyesince Kızılağaç Deve Güreşi Arenası’nda düzenlenen Bodrum Deve Güreşi Festivali’nde, Ege, Marmara ve Akdeniz bölgelerinin çeşitli illerinden getirilen 150 deve güreşti. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği güreşlerde, develerin kıyasıya mücadelesi, izleyenlere heyecanlı anlar yaşattı.
Festivali’nde, Ege, Marmara ve Akdeniz bölgelerinin çeşitli illerinden getirilen 150 deve güreşti. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği güreşlerde, develerin kıyasıya mücadelesi, izleyenlere heyecanlı anlar yaşattı.
Bodrum Deve Güreşi Festivali’nde, Ege, Marmara ve Akdeniz bölgelerinin çeşitli illerinden getirilen 150 deve güreşti. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği güreşlerde, develerin kıyasıya mücadelesi, izleyenlere heyecanlı anlar yaşattı. ( Ali Ballı – Anadolu Ajansı )
Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği güreşlerde, develerin kıyasıya mücadelesi, izleyenlere heyecanlı anlar yaşattı.

 

Bodrum’da, geleneksel deve güreşleri festivali yapıldı.
Bodrum Belediyesince Kızılağaç Deve Güreşi Arenası’nda düzenlenen Bodrum Deve Güreşi Festivali’nde, Ege, Marmara ve Akdeniz bölgelerinin çeşitli illerinden getirilen 150 deve güreşti.
Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği güreşlerde, develerin kıyasıya mücadelesi, izleyenlere heyecanlı anlar yaşattı.
Etkinlikte, güreşmek istemeyen bazı develer meydandan kaçtı.
Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, etkinlikte yaptığı konuşmada, bir toplumu ayakta tutan şeyin örf, adet ve kültürleri olduğunu ifade ederek, bu kültürü uzun süredir sürdürdüklerini belirtti.
Akşam saatlerine kadar devam eden güreşleri 10 bine yakın kişi, aileleriyle piknik yaparak izledi.

Paylaş
Önceki İçerik4. Bodrum Hamsi Festivali
Sonraki İçerikBodrum Basket: 45 – BOTAŞ: 89
Ercan Vuranlar
Hürriyet Gazetesinde muhabirlik yapmaya başlayarak gazeteciliğe adım atan Ercan Vuranlar, daha sonra Hürriyet Gazetesi Londra Bürosunda çalışmış ve buradan da emekli olmuştur. Ancak gazeteciliğe Londra’da yayınladığı ilk Türk Gazetesi “Olay” ile, yayıncılığa başlamıştır. Daha sonra sırasıyle İngilizce ‘Green Lanes Express Gazetesi’ ve ‘Günaydın’ gazetelerini yayınlayan Ercan Vuranlar, 2000 yılında Bodrum’a yerleşince Londra’daki bu gazeteleri satmıştır. Londra Olay Gazetesi halen yayın hayatına devam etmektedir..

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here