bodrum olay android uygulama
bodrum olay android uygulama
Bodrum Olay | Bodrum Haber, Bodrum Kültür, Bodrum Magazin, Bodrum Siyaset, Bodrum Spor, Bodrum Cemiyet, Bodrum Son Dakika Haberleri

Bodrum Deneme Sahnesi, artık kendi yerinde

Bodrum Deneme Sahnesi, artık kendi yerinde
pisisoft

Bodrum’da iki yıl önce sinema oyuncuları Nejat İşler ve Arif Akkaya tarafından kurulan ve çeşitli yerlerde hizmet veren Bodrum Deneme Sahnesinin, Konacık’taki yeni hizmet binasının açılışı yapıldı.
Ünlü oyuncular Nejat İşler ve Arif Akkaya tarafından Bodrum’da 2016 yılının şubat ayında kurulan Bodrum Deneme Sahnesi, çalışmalarını artık yeni açtığı ve kendisine ait olan sahnesinde gerçekleşticek. Konservatuara hazırlık atölyesi çalışmalarını Akkaya, çocuklar için yaratıcı drama çalışmalarını Ani Haddeler Pekman, enstrüman ve solfej derslerini Tayfun Endersoy, çocuklar ve yetişkinler için bale ve modern dans eğitimlerini ise Ceren Emre verecek.
Konacık’taki yeni binasında yazar okumaları ve tiyatro oyunlarının da sahneye konulacağını söyleyen Akkaya, “Bodrum Deneme Sahnesi, Nejat İşler ile birlikte 2 yıl önce kurduğumuz bir tiyatro. 2 yılda İstanbul’dan eğitmenler getirerek, tiyatroya yönelik gençlere eğitime yoğunlaştık. Çeşitli oyunlar sahneledik. Kendimize ait bir sahnemiz yoktu. Burası bir tiyatro alanı değil. Atölyelerin, yaratıcı drama, konservatuara hazırlığın ve modern dans eğitimlerinin olduğu bir kültür merkezi olmayı hedefliyoruz. Ama bu 2 ay içinde olacak bir şey değil. Zaman içerisinde gelişerek, dövüş sanatları eğitimleri de programımıza eklenecek” dedi.
Bodrum Deneme Sahnesi,bundan sonra Konacık Sanayi Sitesindeki Kale İş Merkezi’nde çalışmalarını sürdürecek. (Hülya ELTEŞ)

REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ