bodrum olay android uygulama
bodrum olay android uygulama
Bodrum Olay | Bodrum Haber, Bodrum Kültür,  Bodrum Magazin, Bodrum Siyaset, Bodrum Spor, Bodrum Cemiyet, Bodrum Son Dakika Haberleri

Bodrum dansçıları İngiltere’de Türkiye’yi temsil ediyor

dr mehmet aşık

Bodrum Dans Kulübü Modern Dans bölümünden dansçı ve ailelerinden oluşan ve bölüm antrenörü Alyona Burlakova eşliğinde İngiltere’ye hareket eden 30 kişilik grup 29 Nisan Pazartesi günü Bodrum’a dönecek.

İngiltere’deki yarışmada 4 solo, 1 duo, 2 trio ve 3 mini grup olmak üzere toplam 10 koreografi sergileyecek olan minik dansçılar, yolculuğa çıkmadan önce Bodrum Dans Kulübü çalışma salonunda aileleri için son provalarını gerçekleştirdi.

Bodrum Dans Kulübü’nde dans sporunda yetenekli sporcular yetiştirmek ve bu sporcuların ulusal ve uluslararası yarışmalarda dereceler almaları için büyük bir özveri ile çalıştıklarını söyleyen Bodrum Dans Kulübü Başkanı Fatih Özvezneci bu alanda sporculara, büyük özveri ile destek veren ailelere ve antrenör Alyona Burlakova’ya teşekkür etti. İngiltere’de yarışan tüm sporcularımıza başarılar dileyen Özvezneci, dansçıların İngiltere’den güzel derecelerle Bodrum’a döneceklerine inandığını vurguladı.

2018 yılında Türkiye’nin tek resmi yarışması olan, Türkiye Dans Sporları Federasyonunun düzenlediği “Serbest Stil Türkiye Şampiyonasına” farklı yaş ve kategorilerde 5 grup ile katılan Modern Dans bölümü, katıldığı her kategoride Türkiye Şampiyonu olarak 5 altın madalya ile Bodrum’a dönmüştü.

Katıldıkları tüm kategorilerde ülke şampiyonu olan genç dansçılar İngiltere’de ülkemiz adına yarışacak.

Avustralya ve Kanada’nın ardından İngiltere’de yapılacak “International Star Power Talent” yarışmasında dereceye giren dansçılar Amerika’da yapılacak dünya finaline gitmeye hak kazanacak.

Bodrum’a döndükleri günün akşamı 29 Nisan Dünya Dans Günü Kutlamaları için İskele Meydanında 2 bin kişiye gösteri yapacak olan Modern Dans Bölümü dansçıları, bir hafta sonra Bodrum’da yine Bodrum Dans Kulübü tarafından düzenlenecek “3. Uluslararası Bodrum Modern Dans Festivali ve Modern Dans Yarışmalarına” katılacak.

REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ