bodrum olay android uygulama
bodrum olay android uygulama
Bodrum Olay | Bodrum Haber, Bodrum Kültür, Bodrum Magazin, Bodrum Siyaset, Bodrum Spor, Bodrum Cemiyet, Bodrum Son Dakika Haberleri

Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu 1 yaşında

pisisoft

Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu

Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu, 27 Mart Tiyatrolar gününde ilk yaşını “Seferi Ramazan Bey’in Nafile Dünyası” adlı oyunun gecikmiş galasında kutlayacak

Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu 27 Mart 2018 Dünya Tiyatrolar Günü’nde ilk oyununu oynamıştı. Oyunun Sanat Yönetmeni Hüseyin Akşen “Bu gurur günümüzde değerli seyircilerimiz bizleri yalnız bırakmadı, alkışlarıyla onurlandırdı.

Kapalı gişe oynadı

Hem Bodrum’da, hem de turnelerde Nafile Dünya oyununu kapalı gişe oynadı.  Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatromuz, ikinci oyun olarak Duygu Cindoruk’un tiyatroya uyarladığı, Gülbin Yeşil’in yönettiği ‘Çizmeli Kedi’ adlı çocuk oyununu sergiledi. Bu oyunla çocuk ve büyük tüm seyircilerimizin beğenisini kazandı.

Emeği geçen herkese teşekkürlerimizi sunuyoruz

Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu olarak, tiyatroya yıllarını vermiş usta arkadaşlarımız ve yetenekli genç oyuncu kardeşlerimizle iyi bir ekip ve güzel bir aile olduk. Ailemize birçok sanat dallarından arkadaşlarımız gönüllü katkılarıyla bu çekirdek aile donanımlı bir sanat ordusuna dönüştü. Hepsine şükranlarımı sunuyorum.
Tiyatromuzun kuruluşunu onaylayan Sayın Belediye Başkanımız Mehmet Kocadon’a, kuruluşumuzun her aşamasında bizleri yalnız bırakmayan Mehmet Kocair, Bodrum Kent Konseyi Kültür Sanat Meclisi’ndeki arkadaşlarımıza ve yola birlikte çıktığımız, sonra bir trafik kazasında kaybettiğimiz oyuncumuz Alev Gürcan’a teşekkürlerimizi sunuyorum” dedi.

Tiyatronun kurumsal kimliği sürecek

Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu Müdürü Rezzan Şebin ise “Oyuncularımız Bodrum’da büyük mücadeleler sonrasında kurulmuş şehir tiyatromuzun ilk oyununun galası olması nedeni ile çok heyecanlılar. Aslında onların her oyundaki heyecanını ve oyun bitiminde alkışlardan sonraki mutluluklarını hep gözlemliyorum. Usta oyuncularımız, bir çok kentte kurum tiyatrolarında yer aldıkları için, Bodrum gibi kültür ve sanatın beşiği olan bir beldede kurumsal kimliği ile şehir tiyatrosu oluşturmayı çok önemsiyorlar. Bu kimliği sürdürmek için, ben de elimden gelen mücadeleyi, Kent Konseyi Kültür Sanat Meclisi’nden bu yana hep sürdürdüm ve sürdüreceğim” dedi.

Oy birliği ile kuruldu

Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon da Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nun birinci yaş kutlaması nedeniyle yaptığı açıklamada “Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nun kurulması için meclise gelen teklif oy birliği ile kabul edilmişti. Bu ortak kararın, tiyatromuzun gerek Bodrum’da gerekse Bodrum dışında sergilediği oyunlar sonunda aldığı alkışlardan ne kadar doğru bir karar olduğunu gördük. Kendilerine çok teşekkür ediyorum” dedi.

Tüm Bodrumlular galaya davetli

Rezzan Şebin, gala gecesi için bir de bilgilendirmede bulunarak gala gecesinin ücretsiz ve tüm Bodrumluların davetli olduğunu müjdeledi.  Davetiyelerin, Herodot Kültür Merkezi’nden hafta içi 14.00-17.00 saatleri arası temin edilebileceğini hatırlatan Şebin yerlerin numaralı ve salonun 500 kişilik olduğunu vurguladı.
 

Seferi Ramazan Bey’in Nafile Dünyası

Türk Tiyatrosu’nun duayeni Oktay Arayıcı’nın yazdığı, Hüseyin Akşen’in yönettiği “Seferi Ramazan Bey’in Nafile Dünyası”nda ünlü oyuncular Tarık Pabuççuoğlu, Erdal Cindoruk, Mihriban Er ve Tiyatronun Genel Sanat Yönetmeni Hüseyin Akşen’in yanı sıra Gülbin Yeşil, Oğulcan Çelik, Ziba Türk, Yerkan Kahraman, Cansın Yunt ve Sertaç Aydın yer alıyor.
REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ