Bodrum Olay | Bodrum Haber, Bodrum Kültür, Bodrum Magazin, Bodrum Siyaset, Bodrum Spor, Bodrum Cemiyet, Bodrum Son Dakika Haberleri
 

Bodrum Belediyesi Ve Lions İşbirliği

  • 10 Mayıs 2018
Bodrum Belediyesi Ve Lions İşbirliği
bodrumolay

Bodrum Belediyesi ile Uluslararası Lions Kulüpleri 118-R Yönetim Çevresi Federasyonu arasında iş birliği protokolü imzalandı.
Bodrum Belediye Başkanlığı’nda gerçekleşen imza törenine Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon ve Uluslararası Lions Kulüpleri 118-R Yönetim Çevresi Federasyonu Genel Yönetmeni Hayri Tunç Yükselen katıldı.
50 yıldır Uluslararası Lions Kulüpleri Birliğinden, 210 ülkedeki Lions kulüplerinin katılımıyla her ülkeden gençlerin birbirlerini ziyaret ettiklerini ifade ederek bunun dünya çapında bir sistem olduğunun altını çizen Hayri Tunç Yükselen, “Her ülkenin gençleri birbirini ziyaret ederek o ülkelerdeki ailelerin yanında kalıyor. 10 gün de biz kampa alarak onlara ülkeyi tanıtıyoruz. Yönetim çevremiz Ege ve Akdeniz kulüplerinden oluşuyor. Bu sene ise bu etkinliği ilk defa teknede yapalım dedik. 2 gün boyunca gençleri burada ağırlayacağız. Teknemiz 1 Temmuzda buradan hareket edecek, 7’sinde ise geri dönecek. Tekne ile tüm Gökova körfezinin gezilmesinin yanı sıra gençlerimiz uluslararası geçerliliği olan amatör yat kaptanlığı eğitimi de alacaklar. Tur bittikten sonra da gençleri alarak ailelere dağıtacağız ve 15 gün Türk ailelerinin yanlarında kalacaklar. Belediyenin de bu konuda büyük katkısı oldu. Bodrum Belediyesi ve Bodrum Belediye Başkanımız Mehmet Kocadon eksik olmasınlar, STS Bodrum Okul Gemisinin bize tahsisini sağladılar. Bodrum Belediyesi ile omuz omuza bu organizasyonu hazırladık ve bununla ilgili de bir iş birliği protokolü imzaladık” şeklinde konuştu.
Bodrum’un evrensel bir çizgide olduğunu ifade eden Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon ise yapılan bu işbirliğinin Bodrum’u dünyaya tanıtmak adına da değer taşıdığını belirtti. Kültürel etkileşimin insanlar arasında barışı, sevgiyi ve huzuru getiren önemli bir güç olduğunu, bu anlamda çaba gösteren Uluslararası Lions Kulüpleri 118-R Yönetim Çevresi Federasyonu Genel Yönetmeni Hayri Tunç Yükselen’e ve Lions yönetimine yapılan işbirliği için teşekkür ederek çalışmalarında başarılar diledi.  Bodrum Belediyesi olarak bu tür organizasyonlara destek vermekten mutluluk duyduğunu da sözlerine ekledi.

REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ