Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’un 10 Kasım Mesajı

0
49

Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, 10 Kasım Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 80. yılı dolayısıyla yayınladığı mesajında, duygu ve düşüncelerini şu sözleriyle ifade etti:
“Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, Kurtuluş Savaşı’nın önderi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, ebediyete intikalinin 80. yılında büyük bir özlem, saygı, şükran ve minnet duygularıyla anıyorum.
Sevgisi ve engin fikirleriyle benliğimizde yaşayan, bizi biz yapan Büyük Önderimiz, çağdaş medeniyetin savunucusu olarak biz Cumhuriyet’in çocuklarına, sonsuz aydınlık yolunu açmıştır.
Silinmez izler bıraktığı vatan topraklarımızın dört bir yanında, O’nun ektiği fikir tohumlarının sevgiyle yeşerdiğini görmek; Yüce Ata’mızın izinden yürüyen milyonların varlığını hissetmek, en büyük gurur kaynağımız, en büyük gücümüz ve en büyük umudumuzdur.
Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyet yolunda yürüyen nesiller olarak bizler, geleceğe bu aydınlık mirası bırakmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Tüm dünyaya örnek bireyler olarak bilimin ve aydınlığın birer ışığı olmak için Yüce Önderimizin değerli fikirlerine dört elle sarılıyoruz.
Bu duygu ve düşüncelerimle Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü özlemle anıyor, aziz hatırasının önünde saygıyla eğiliyorum, şükranlarımı sunuyorum”

Paylaş
Önceki İçerikYeni yazdığı şiir kitabını Başkan Kocadon’a hediye etti 
Sonraki İçerikAhmet Aras da Ön Seçim Diyor
Ercan Vuranlar
Hürriyet Gazetesinde muhabirlik yapmaya başlayarak gazeteciliğe adım atan Ercan Vuranlar, daha sonra Hürriyet Gazetesi Londra Bürosunda çalışmış ve buradan da emekli olmuştur. Ancak gazeteciliğe Londra’da yayınladığı ilk Türk Gazetesi “Olay” ile, yayıncılığa başlamıştır. Daha sonra sırasıyle İngilizce ‘Green Lanes Express Gazetesi’ ve ‘Günaydın’ gazetelerini yayınlayan Ercan Vuranlar, 2000 yılında Bodrum’a yerleşince Londra’daki bu gazeteleri satmıştır. Londra Olay Gazetesi halen yayın hayatına devam etmektedir..

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here