Bodrum Belarus’u fethetti

Bodrum dans Kulübü Belarus'ta 59 ekibi geride bırakıp birincilikle döndüler

Bodrum Dans Kulübü Yurt Dışı Tanıtım Ekibi, Belarus’ta düzenlenen “VI International Festival-Contest of Arts “Christmas Fireworks of Talents winter 2019” Festivalinden birincilik ödülü ile Bodrum’a döndü.

Uçak ve otobüs yolculuğu ile 30 saatten sonra Vitebsk şehrine ulaşan Bodrum’lu 18 dansçı, -11 dereceyi bulan soğuk ve kar yağışına rağmen yarışmayı birincilik ile bitirerek yüksek diplomayı ve kupayı almaya hak kazandılar.

Belarus’un Vitebsk şehrinde düzenlenen yarışmaya farklı ülkelerden ve farklı yaş gruplarından 59 grup katıldı. Bodrum Dans Kulübü Yurt Dışı Tanıtım Ekibinin TEKE Yöresi ve ARTVİN Yöresi ile katıldığı yarışmalar, akşam saatlerine kadar devam etti.

Bodrum Dans Kulübü Belarus’ta 59 ekibi geride bırakarak birincilikle döndü

İki yıllık bir aradan sonra BDK Yurt Dışı Tanıtım Ekibimi olarak Belarus’ta düzenlenen “VI International Festival-Contest of Arts “Christmas Fireworks of Talents winter 2019” festivaline katılmaya karar verdiklerini ve  iki ayda çalışmaları tamamladıklarını dile getiren Fatih Özvezneci “Ocak ayının ilk haftasında, alışık olmadığımız derecede soğukta, buz kaplı yollarda maceralı ve uzun bir yolculuk geçirdik. Şehirler arası yolculuk için kiraladığımız otobüs hariç tüm masrafları ekibimizin oyuncuları kendileri karşıladı” dedi.

59 Ekibi geride bıraktı

59 kişilik ekibin koreografilerini sergilediği yarışma akşam saatlerine kadar devam ettiğini söyleyen dernek başkanı Fatih Özvezneci, “Bodrum’u yurt dışında tanıtmak adına yaptıkları özverili çalışmalarından dolayı ekip oyuncularımızı, bölüm başkanı Onur Hasdoyuranlar ve yardımcısı Emrah Sınacı’yı ayrı ayrı tebrik ediyorum” dedi.

Özvezneci Bodrum’u yurt dışında tanıtmak için yaptıkları çalışmaları destekleyen sponsorları Bodrum Belediyesi, Rixos Hotel ve Mehmet Tosun’a da teşekkürlerini sundu ve Küçük desteklerle büyük işler başarabildiklerini vurguladı.

leave a reply