Bodrum aşığı İngiliz’in vasiyeti yerine getirildi

0
İngiliz vatandaşı Douglas Reed'in (69) külleri, vasiyeti üzerine 15 yıl yaşamını sürdürdüğü Bodrum ilçesinde denize döküldü. Bodrum Kumbahçe iskelesinden tekneye binen oğulları ve yakınları, külleri denize döküp, kırmızı karanfil attı. ( BODRUM OTELCİLER DERNEĞİ - Anadolu Ajansı )
İngiliz vatandaşı Douglas Reed’in (69) külleri, vasiyeti üzerine 15 yıl yaşamını sürdürdüğü Bodrum ilçesinde denize döküldü. Bodrum Kumbahçe iskelesinden tekneye binen oğulları ve yakınları, külleri denize döküp, kırmızı karanfil attı. 

– İngiliz vatandaşı Douglas Reed’in külleri, vasiyeti üzerine 15 yıl yaşamını sürdürdüğü Bodrum ilçesinde denize döküldü

İngiliz vatandaşı Douglas Reed’in (69) külleri, vasiyeti üzerine 15 yıl yaşamını sürdürdüğü Bodrum ilçesinde denize döküldü.

Yaşadığı evde 3 yıl önce kalp krizi geçiren Reed, hayatını kaybetti. Reed’in bedeni, İngiltere’de yakıldı ve vasiyeti üzerine külleri oğulları Tony ve Vincent Reed ile yakınları tarafından Bodrum’a getirildi.

Bodrum Kumbahçe iskelesinden tekneye binen oğulları ve yakınları, külleri denize döküp, kırmızı karanfil attı.

Douglas Reed’in oğlu Vincent Reed, babasının ilçeyi çok sevdiğini ve bu nedenle vasiyeti üzerine küllerini buraya döktüklerini belirtti.

Reed’in ailesi ve arkadaşları daha sonra Bodrum’un Kumbahçe Mahallesi’nde eski günlerini yad ederek yemek yedi.

Ülkesinde tanınan ve sevilen biri olduğu ifade edilen Douglas Reed’in, Bodrum Briç Kulübü üyesi olduğu öğrenildi.

Paylaş
Önceki İçerikBodrum’daki dev yata yoğun ilgi
Sonraki İçerikTENİS ŞENLİĞİ, ÜNLÜLÜLERLE BAŞLADI
Ercan Vuranlar
Hürriyet Gazetesinde muhabirlik yapmaya başlayarak gazeteciliğe adım atan Ercan Vuranlar, daha sonra Hürriyet Gazetesi Londra Bürosunda çalışmış ve buradan da emekli olmuştur. Ancak gazeteciliğe Londra’da yayınladığı ilk Türk Gazetesi “Olay” ile, yayıncılığa başlamıştır. Daha sonra sırasıyle İngilizce ‘Green Lanes Express Gazetesi’ ve ‘Günaydın’ gazetelerini yayınlayan Ercan Vuranlar, 2000 yılında Bodrum’a yerleşince Londra’daki bu gazeteleri satmıştır. Londra Olay Gazetesi halen yayın hayatına devam etmektedir..

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here