bodrum olay android uygulama
bodrum olay android uygulama
Bodrum Olay | Bodrum Haber, Bodrum Kültür, Bodrum Magazin, Bodrum Siyaset, Bodrum Spor, Bodrum Cemiyet, Bodrum Son Dakika Haberleri

Bodrum Adliyesi Bahçesine 300 Fidan Dikildi

Bodrum Adliyesi Bahçesine 300 Fidan Dikildi
pisisoft

Tarım ve Orman Bakanlığı’nın işbirliği ile Türkiye Geneli 81 ilde 11 Kasım’da 11 Milyonu aşkın fidanın toprağa dikilmesi kapsamında fidan ekimi etkinlikleri düzenlendi. Bodrum Orman İşletme Şefliği ve Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığı Denetimli Serbestlik Müdürlüğü koordinasyonuyla 300 fidanın toprakla buluşturulması sağlandı. 300 adet fidan Bodrum Adliyesi Bahçesinde Bodrum’da ikamet eden vatandaşlara, adliye personeline, avukatlara, polislere ve görevli gazetecilere dağıtımı yapıldı.

Fidan dikim işlemlerine Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığına bağlı Bodrum Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’de hakkında mahkemelerce kamu yararına çalıştırılma kararı verilmiş olan 25 yükümlü ile katıldı. Dağıtımı yapılan fidanlar 11 Kasım 2019 tarihinde saat 11:11 ‘de gerçekleşen “GELECEĞE NEFES VER” seferberliğine dikkat çekilerek toplumda Toplumsal Çevre Duyarlılığı kapsamında farkındalık oluşturuldu. Bodrum Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’nün de çalışmalarıyla bu duyarlılığa katkı sağlanmaya çalışılarak gelecek nesillere yeşil bir doğa bırakılabilmesi için gayret gösterildi.

Bodrum Adliyesinde gerçekleşen etkinliğe Bodrum Cumhuriyet Başsavcısı Şükrü Arslan, Denetimli Serbestlik Müdürlüğünden sorumlu Cumhuriyet Savcısı Haşan Boran Bozdoğan, Bodrum İdari İşler Cumhuriyet Savcısı Ufuk İmren, Bodrum Denetimli Serbestlik Müdüresi Ruhşen Doğan, Bodrum Adliyesi  Personeli, Denetimli Serbestlikte Kamu Yükümlülüğünü yerine getiren 25 yükümlü ve vatandaşların katılımı ile “GELECEĞE NEFES ” sloganıyla Tüm ülke genelinde yapılan etkinliğe katılmışlardır.

Bodrum Cumhuriyet Savcısı Şükrü Arslan kamuoyuna yaptığı açıklamada Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla, Tarım Orman Bakanlığının işbirliği ile ağaç dikme seferberliğini yapıldığını, ağaçlandırmanın gelecek nesillere daha yaşanılabilir temiz bir çevre bırakma noktasında son derece önemli olduğunu, toplumsal farkındalık düzeyinin artırılmasının bu kapsamda önemli olduğu, Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığı ve Denetimli Serbestlik Müdürlüğü olarak daha önce de ağaç dikim işlemlerini gerçekleştirdiklerini, seferberlik kapsamında yapılan bu etkinliğin bir dünya rekoru olacağını ve bu durumun toplumsal farkındalığı artırma adına çok önemli olduğunu, bundan sonra da her yıl Bodrum Adliyesi olarak ağaç dikimi seferberliklerine büyük bir mutlulukla ve geleceğe yaşanılabilir bir çevre bırakma adına görev bilinciyle katılacaklarını belirtmiştir.

 

REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ