bodrum olay android uygulama
bodrum olay android uygulama
Bodrum Olay | Bodrum Haber, Bodrum Kültür, Bodrum Magazin, Bodrum Siyaset, Bodrum Spor, Bodrum Cemiyet, Bodrum Son Dakika Haberleri

BODRUM 112’ YE MODERN AMBULANS

allkaria

Bodrum‘un Yalıkavak Mahallesi’nde konuşlanacak tam donanımlı modern ambulansın teslim töreni yapıldı. Her türlü kaza ve hastaya anında müdahale edilebilecek modern sistemle donatılan ambulans‘da üç personel görev yapacak.
Sağlık Bakanlığı tarafından Bodrum’a gönderilen yaklaşık 450 bin lira değerindeki 112 sağlık ambulansı düzenlenen törenle göreve başladı. Konacık’taki Sağlığı Müdürlüğü binası önünde düzenlenen törene Ak Parti Bodrum İlçe Başkanı Ömer Özmen, Bodrum Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Oğuz Şahin, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Nuray Oral ile ambulansta görev yapacak olan 112 Acil Sağlık görevlileri katıldı.

BODRUM’A MODERN AMBULANSLAR KAZANDIRIYORUZ
k Parti Bodrum İlçe Başkanı Ömer Özmen “Muğla’da 54 adet 112 noktasından 7 tanesi Bodrum’da. Bir tane de gezici 112’miz var. 9 Mart’ta modern teçhizatlı bir ambulansı Türkbükü’ne getirmiştik. Yalıkavak’ta konuşlanacak ambulans tüm kazalara ve hastalıklar ilk yardımda müdahale edilecek şekilde donatıldı. Bu ambulansın Bodrum’a gelmesinde emeği geçen başta İl Başkanımız Kadem Mete’ye, İl Sağlık Müdürümüz Dr. İskender Gencer’e ve bakanlığımıza, emeği geçen herkese teşekkür ederiz” dedi.

Paramedik Tuncel Karakaş “Bugün teslim aldığımız ambulansın hastanelerdeki yoğun bakımlardan çok bir eksiği bulunmamakta. Olay yerine ulaştıktan sonra hastaya ilk müdahaleyi yapıyoruz. Hastayı stabil hale getirdikten sonra hastaneye naklini sağlıyoruz. Bu aradan geçen zaman içinde kesinlikle hiçbir eksiğimiz bulunmamakta. Özellikle yoğun yaz trafiğinde sürücülerin ambulanslara yol vermesinde sıkıntılı anlar yaşadığımız oluyor, trafikteki araçların yüzde 80’ni bu kurala uyuyor. Bodrum sokak ve caddeleri dar ancak bu konuda sürücülerimizin daha duyarlı olmasını istiyoruz” dedi.
Tören bitiminde ambulansta görev yapacak 112 Acil Sağlık görevlileri Yalıkavak Mahallesi’ndeki görev noktasına gitti.

REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ