BAHÇEŞEHİR 3. Geleneksel Köy Şenliği

0

Özel Bodrum Bahçeşehir Koleji, “Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası” kapsamında, bu yıl 3.’sünü düzenlediği “Geleneksel Köy Şenliği” ile hafta sonuna damgasını vurdu.
15 Aralık 2018 Cumartesi günü, okul bahçesinde konsept bir dekorla gerçekleştirilen şenlikte, öğrenciler ve kermes katılımcıları, kendi hazırlamış oldukları el emeği göz nuru ürünleri stantlarda satışa sunarak elde ettikleri gelirle, engelli çocukları sevindirmeyi hedefliyor. Geçtiğimiz yıl “Oyuna Engel Yok!” sloganıyla gerçekleşen Köy Şenliği’nin geliriyle Bodrum’a engelli parkı kazandıran Bahçeşehir Koleji; bu yıl elde ettiği gelirin tamamıyla, engelli çocukların parka ulaşımını sağlamak amacıyla akülü sandalye alacak.
Şenlikte, satış stantlarının yanı sıra; keşkek, lokum pilavı, gözleme, ayran gibi yöresel Bodrum lezzetlerinin tadına varan katılımcılar, sokak oyunları, halk dansları ve saz heyeti eşliğinde hem çok eğlendi hem de bir sosyal sorumluluk projesine destek vermiş olmanın mutluluğunu yaşadı.

Paylaş
Önceki İçerikDüzensiz göçmen kaçakçılığı operasyonunda tutuklama
Sonraki İçerikMEHMET TOSUN BODRUM BELEDİYE BAŞKANLIĞINA ADAY..
Ercan Vuranlar
Hürriyet Gazetesinde muhabirlik yapmaya başlayarak gazeteciliğe adım atan Ercan Vuranlar, daha sonra Hürriyet Gazetesi Londra Bürosunda çalışmış ve buradan da emekli olmuştur. Ancak gazeteciliğe Londra’da yayınladığı ilk Türk Gazetesi “Olay” ile, yayıncılığa başlamıştır. Daha sonra sırasıyle İngilizce ‘Green Lanes Express Gazetesi’ ve ‘Günaydın’ gazetelerini yayınlayan Ercan Vuranlar, 2000 yılında Bodrum’a yerleşince Londra’daki bu gazeteleri satmıştır. Londra Olay Gazetesi halen yayın hayatına devam etmektedir..

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here