bodrum olay android uygulama
bodrum olay android uygulama
Bodrum Olay | Bodrum Haber, Bodrum Kültür,  Bodrum Magazin, Bodrum Siyaset, Bodrum Spor, Bodrum Cemiyet, Bodrum Son Dakika Haberleri

Bitez’de Taşkın Sorunu Çözümü Gecikiyor

Bitez’de Taşkın Sorunu Çözümü Gecikiyor
dr mehmet aşık

Bundan 3 hafta önce Muğla Büyükşehir ve Bodrum Belediyesi’nin ortak çalışmasıyla başlayan Bitez Mahallesi Adliye caddesi üzerinde yağmur suyu drenaj çalışmaları 2 haftadır yağan yağmurlar nedeniyle gecikiyor.
Muğla Büyükşehir ve Bodrum Belediyesi’nin ortak çalışmasıyla Bitez Mahallesi Adliye Caddesi üzerinde yağmur suyu drenaj çalışmalarına bundan 3 hafta öbce başlandı.. Çalışmalar kapsamında Gaz Deresi ile Çakıllı Dere arasında Adliye Caddesi üzerinde kalan kısımda 620 metrelik mesafede 2’ye 2 metre ölçülerinde kutu menfez çalışmalarına başlandı.
Kuvvetli yağışlar sonrası su taşkınlarının yaşandığı bölgedeki çalışmalar Muğla Su ve Kanalizasyon İdaresi (MUSKİ) ve Bodrum Belediyesi ekipleri tarafından yürütülüyor. Geçtiğimiz Aralık ayında Bodrum Belediye Meclisinde, başlayacak çalışmaların müjdesini veren Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras konuyla ilgili, “Buraya büyük bir kanal projemiz vardı. Şimdi imalata başlıyoruz. Bir iki ay zarfında bu bölgeyi tümüyle toparlayacağız. Bitez’i sel baskınlarından kurtaracağız ve o görüntüleri artık Bitez’in gündeminden çıkaracağız. Bu büyük bir çalışma. Yaklaşık 1,5 milyon TL’lık bölümünü belediye bütçemizden karşılayacağız. Aynı zamanda Muğla Büyükşehir Belediyemiz bize araç, gereç, personel desteği veriyor. Hep birlikte Bodrum için çalışıyoruz” demişti..
Hava şartlarının uygun gitmesi halinde yaklaşık 2 ay sürmesi planlanan çalışmaların iki haftadır aralıksız yağan yağmurlar nedeniyle gecikeceği düşünülüyor. Belediyeler ise gecikmeye meydan vermemek için, daha fazla adam ve makinayla çalışmaları hızlandırıyorlar.
Bölgede Bodrum Belediyesi ekipleri tarafından meydan, yol, kaldırım ve çevre düzenlemeleri gerçekleştiriliyor.

REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ