Birol İnan, İkinci Kitabı “Kalbim Pera”yı İmzaladı

Bodrumlu mimar ve yazar Birol İnan, geçen yıl yayınladığı “Hep Sevgili Kalalım” adlı sevilen romanından sonra ikinci kitabı “Kalbim Pera”yı İmge Kitapevinde imzaladı.

Bodrum’da yaşayan tiyatrocular, ses sanatçıları, iş insanlarının katıldığı İmge Kitapevindeki imza gününde konuştuğumuz Birol İnan, kitabıyla ilgili şunları söyledi:
“Evim dediğimde, Bodrum Bitez’dir benim yerim. Kış aylarında ise İzmir’de Alsancak’taki evimdeyim. Sizin anlayacağınız aslında uyduruk bir kentliyim. Karşıdan karşıya geçerken beni gördüğünüzde bunu anlarsınız. Bildiğiniz gibi mimarlık eğitimi aldım. Sık sık seyahat ederim. Gittiğim gördüğüm kentleri mimar yazar olarak analiz ediyorum.
Romandaki karakterler ve sahneler benim hayal dünyama ait. Lucy ve Hone benim gerçek hayattan dostlarım. Hone, ölüyor. Yirmi yedi dakika ölü kalıyor. Sonra mucize eseri hayata tekrar dönüyor. Ama bu hikayenin dışındaki olaylar kurmaca.
Ayrıca sevgili dostum Özkan Gülkaynak, kendi yaptığı ‘Kayıtsız III’ adlı teknesiyle 2006-2009 yılları arasında dünyayı dolaştı. Teknede elektronik hiçbir alet kullanmadı bu serüvende.
Sinan’ın seyir rotasında ve benim deniz sahnelerimde onun bu yolculuğunun büyük payı var.
Yine sevgili dostum İzmirli Doktor Murat Kılıç’a teşekkür etmeden olmaz. Murat Kılıç bir karaciğer nakli uzmanı. Ancak romandaki Doktor Murat, tamamen başka bir karakter. Ardından gelişen olaylar da kurmaca.”
“Amacım iyi bir romancı olarak anılmak.” diyen Kalbim Pera adlı romanın yazarı Birol İnan, “Çok çalışıyor ve çaba gösteriyorum. Zaman gösterecek. Her yazar gibi taktir görmek, beğenilmek istediğim bir şey ve beni mutlu eder.” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

leave a reply