bodrum olay android uygulama
bodrum olay android uygulama
Bodrum Olay | Bodrum Haber, Bodrum Kültür, Bodrum Magazin, Bodrum Siyaset, Bodrum Spor, Bodrum Cemiyet, Bodrum Son Dakika Haberleri

“Birisinin Ölmesini mi Bekliyorlar ?”

“Birisinin Ölmesini mi Bekliyorlar ?”
allkaria

Yalıkavak-Gökçebel Dirmil’de sık sık yaşanan trafik kazaları ile ilgili mahalle sakinleri bir basın açıklaması yaparak bölgede önlem alınmasını istedi ve  “Birisinin Ölmesini mi Bekliyorlar” dediler.

Gökçebel, Dirmil Mahallesi, Şendoğan Caddesi üzerinde hızlı araba kullananlar yüzünden meydana gelen trafik kazaları, mahalle sakinlerini çileden çıkardı. Bundan 15 gün önce ayni cadde üzerinde meydana gelen kazada bir restaurantta çalışan valeye araba çarptı. Bölgede yaşayan mahalle sakinleri, birilerinin ölmeden, cadde üzerine 3 tane hız kesici kasis yapılmasını istediler.

Bir restaurantta gazetecilerle buluşan mahalleli daha, sonra Şendoğan Caddesi üzerinde basın açıklaması yaptılar ve tepkilerini dile getirdiler. “Biz bu mahalle sakinleri ve esnaflar olarak bir derdimiz var. Burası Gökçebel sahili, güzel bir yerde yaşıyoruz ama bu bizim can korkumuzu gidermiyor. Bir can korkusu içerisindeyiz.” diyen Dirmil mahallesi sakinlerinden İsmail Işık, “Bu yol, iki tane yokuşun ortasında 200 metrelik düz bir yol. Yokuştan inen maalesef hız sınırına uymuyor. Burası gece gündüz çalışan bir yol. Burada yoğun bir trafik var. Hepimiz birbirimizi ikaz ederek karşı tarafa geçiyoruz. Burada restoranda çalışanlar, müşterilerine ‘aman dikkat edin’ diye göbekleri çatlıyor. Burada basit bir talebimiz var; sürati 30-40 kilometreye düşürecek fiziki önlem alınması. Verdiğimiz dilekçeler, 2012 yılında başladı. Her makama verdiğimiz dilekçelerden 4 yıl sonra, 2016 yılında 2 levha asılabildi. 50 kilometre hız levhası. Bir de yaya geçidi levhası konuldu. Dolayısıyla 2016 yılında pes ettik ama ondan sonra da kazalar oldu. Burada 2 tane araba denize uçtu. Çünkü süratle geldikleri için virajı dönemediler. Bir sürü yaralanmalı kaza oldu. Burada bir sürü kedi, köpek meydana gelen kazalarda öldü. 15 gün önce de restaurantta çalışan valeye araç çarptı. Allah’tan ölmedi. Ama bu yarın olmayacak anlamına gelmez. Dolayısıyla bütün ricamız, bizi yönetenlerin buraya fiziki önlem koyması.” dediler.

Hande Peker adlı bölge sakini ise, Bodrum’un başka caddelerinde hız önleyici kasislerin yapılmasına rağmen Şendoğan Caddesi’ne ısrarla izin verilmediğini ifade ederek yetkililerden çözüm beklediklerini söyledi.

REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ