bodrum olay android uygulama
bodrum olay android uygulama
Bodrum Olay | Bodrum Haber, Bodrum Kültür,  Bodrum Magazin, Bodrum Siyaset, Bodrum Spor, Bodrum Cemiyet, Bodrum Son Dakika Haberleri

“Bir Varmış Bir Yokmuş“ E Twinning Projesi Ortağı Öğrencilerinden Örnek Mesaj

“Bir Varmış Bir Yokmuş“ E Twinning Projesi Ortağı Öğrencilerinden Örnek Mesaj
dr mehmet aşık

Öğrencilere masalları unutturmamak ,okuma sevgisini aşılamak ,hayal dünyalarını geliştirip yaratıcı yazma yeteneklerini geliştirmek amacı  ile 8 ‘i Türk 1 ‘ i Tunuslu öğretmenler bir araya geldiler.

Bodrum’dan Umurça İlkokulu 4B ve 3C Şubesi, Özel İzgi Kültür Koleji, Güler Mustafa Kızılağaç İlkokulu, TED Bodrum Koleji, Amiral Turgut Reis İlkokulu, Ankara Faruk Eraslanoğlu İlkokulu, Zonguldak Devrek İstiklal İlkokulu ve Tunus’tan Ecole Primaire El Amal Hammamet okulu, “Bir Varmış Bir Yokmuş” adlı uluslararası e-Twinning projesi geliştirdilerKonuyla ilgili açıklama yapan .
Konuyla ilgili açıklma yapan ilgilileri, “Amacımız çocuklara okumayı sevdirmek, masalları unutturmamak, hayal dünyalarını geliştirip yazma becerilerini geliştirmek amaçlarıyla hazırlanan öğrenciler; dijital ortamda masal kahramanları oluşturdular, evrensel dilde masalları okudular, kendi masalları yazdılar, masalların afişlerini hazırladılar, güvenli internet kullanımı ile ilgili etkinlikler yaptılar.” dediler.
Projenin sosyal sorumluluk ayağında görme ve işitme engelliler için 2 ayrı çalışma yapan öğrenciler, işaret dili ile “Bulaşmayı durdurmaya ve sağlıklı yaşamaya birlikte yardımcı olabiliriz” mesajı verdiler. Görme engelliler için masal tekerlemelerini seslendirerek görme engelliler okuluna EBA’da içerik oluşturdular.
 
Çalışma Muğla İl ve Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nde iyi örnekler içerisinde gösterildi.

1)Umurca İlkokulu /Bodrum

2)Özel İzgi Kültür Koleji /Bodrum

3)Güler Mustafa Kızılağaç İlkokulu/Bodrum

4) Ş. Faruk  Eraslanoğlu   İlkokulu/Ankara

5)TED Bodrum Koleji /Bodrum

6)İstiklal İlkokulu /Devrek

7)Amiral Turgut Reis İlkokulu /Bodrum

8) Ecole Primaire El Amal Hammamet/Tunus

9) Umurca İlkokulu

proje çalışmalarının yanı sıra öğrenciler içinde bulunduğumuz pandemi sürecine dikkat çekmek için kendi yazdıkları slogonı da İşaret diliyle anlattılar.

Proje öğretmenleri çocukların  çok yönlü gelişimlerine önem verdiklerini de eklediler.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ