bodrum olay android uygulama
bodrum olay android uygulama
Bodrum Olay | Bodrum Haber, Bodrum Kültür, Bodrum Magazin, Bodrum Siyaset, Bodrum Spor, Bodrum Cemiyet, Bodrum Son Dakika Haberleri

Bir Üst Kuşağa Geçmek İçin Ter Döktüler

Bir Üst Kuşağa Geçmek İçin Ter Döktüler
pisisoft

Bodrum’da Bodrumspor Aikido bünyesinde geçtiğimiz hafta yapılan Aikido kuşak sınavında çocuklar ve velileri heyecanlı dakikalar yaşadılar..
Aylarca yapılan çalışmalardan  sonra kuşak sınavına girmeyi hak kazanan öğrenciler bir üst kuşak için ter döküp Aikido’da kuşak seviyelerini aldılar.
Bodrum’da 2015’ten beri faaliyet gösteren Bodrumspor Aikido Hocası Halil İbrahim Bayatkaya, Marmaris Washi Aikido Hocası Şeref Adalıoğlu ve Wushu İl Temsilcisi Ali Top nezdinde yapılan kuşak sınavını başarı ile geçen öğrenciler sınav sonrasında kuşaklarını alarak küçük bir parti ile yorgunluklarını attılar.
Bodrumspor Aikido Hocası Halil İbrahim Bayatkaya, “Aikido üç sözcükten oluşur: Ai : Uyum, sevgi, uyumlu olma, Ki : Enerji (dünyayı ve evreni yaratan enerji), Do: Yol, disiplin, yöntem, ekol, öğreti. Aikido ruhsal uyumun yoludur. Aikido oldukça etkili bir savunma sanatıdır. Rakibin atak yapmasıyla teknik başlar iki ya da üç saniye içinde rakibin etkisiz hale gelmesiyle sonlanır. Aikido teknikleri bütün saldırı formlarına karşı yapılabilecek savunma şekillerinden oluşur.” dedi.

REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ