Bodrum Olay | Bodrum Haber, Bodrum Kültür, Bodrum Magazin, Bodrum Siyaset, Bodrum Spor, Bodrum Cemiyet, Bodrum Son Dakika Haberleri
 

BİLNET Yetkilileri veliler ile görüştü

  • 03 Mayıs 2018
BİLNET Yetkilileri veliler ile görüştü
bodrumolay

Bodrum’da önümüzdeki Eğitim yılında hizmete başlayacağı açıklanan Ege BİLNET Okulları yetkilileri velilerle bir araya geldi.
Toplantıya Ege BİLNET Okulları Genel Müdürü Faruk Tatar ve Genel Müdür yardımcıları Muhlis Bingöl ve Esen Ceylan ile okula çocuklarını yazdıran ve para ödeyen veliler katıldı.
Toplantıda velilere geçtiğimiz hafta haber bültenlerine yansıyan ortaklar arasında çıkan anlaşmazlık nedeniyle Milli Eğitim Bakanlığı’ndan ruhsat alamama sorununun çözüldüğünü anlataran okul yetkilileri,  süreç hakkında bilgi vererek velilerin endişelenmemeleri gerektiğini söyledi. Veliler de merak ettikleri soruları okul yetkililerine sorma imkanı buldu.
“Okulumuza para ödeyen herkesin verdikleri dilekçenin hemen ardından paraları geriye ödenecektir.” diyen Ege BİLNET Okulları Genel Müdürü Faruk Tatar, “Bir hata yaptık. Öncelikle bizi biz yapan öğrencilerimizin bugünlere gelmesini sağlayan anne babalarıyla yan yana geldik. Bodrum’un böyle bir eğitim kurumuna nasıl ihtiyacı olduğunu, velilerimizin bizi nasıl sahiplendiğini bir kez daha sizler de gördünüz. Biz de çok mutlu olduk, çok doğru bir yerde, doğru bir zamanda doğru bir girişim yaptığımızı, doğru bir eğitim yatırımı yaptığımıza bir kez daha şahit olduk. Buradaki veliler bizim kurucu velilerimiz, olmazsa olmazlarımız. Ben şahsım ve kurumum adına çok mutluyum. Çok kısa bir zamanda markaya güvenin nasıl olduğunu gördük. Velilerimizle beraber inşallah biz de Bodrum’da kaliteli, -benim çocuğuma bırakabileceğim miras ona verebileceğim eğitim yatırımıdır- diyen velilerimizle sayımız artacak ve çocuklarımızı yarınlara taşıyacağız. Ben bize böyle destek veren velilerimize şahsım ve kurumum adına çok teşekkür ediyorum” dedi.
HATADAN DÖNDÜK
Yaşanan olumsuzluklar hakkında konuşan ve kendisi de yaklaşık 28 yıldır eğitimci olan Faruk Tatar, Bilfen ve Bilnet okulları arasındaki farkları anlatarak “Buraya isim hakkı vermemeliydik. Hata yaptık ve hızlı bir şekilde hatamızı toplamaya çalışıyoruz. Burası artık direk genel merkeze bağlı bir okul olacak. Ana şirket olarak burada devam edeceğiz. Eski kadrodan kimse yok. Bizim Bodrum’da başarısızlık ve hata yapma gibi bir şansımız yok. İlk yıl için Bodrum’da 250-300 öğrenci beklentimiz var” dedi.
Toplantıda bazı velilerin yaşadıkları tereddütleri giderdiklerini de sözlerine ekleyen Tatar,  “Bütün tereddütleri giderdik. Bir güven bunalımı olmuş. Güven tazelemesi yaptık. BİLNET Okulları’nı duyunca velilerimiz çok daha mutlu oldular. Bugün sizin aracılığını ile bütün Bodrum’a şunu söyleyebilirim; Ve BİLNET Okulları Bodrum’a geldi” dedi.
Okul yetkilileri ve veliler karşılıklı sohbet havasında geçen yemekli toplantı yaklaşık 3 saat südü.
Hülya ELTEŞ

REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ