BİLNET OKULLARI  BODRUM’DA AÇILIYOR…

Değerli Anne ve Babalar,
Sahip olduğumuz en kıymetli varlıklarımız çocuklarımızın eğitim hayatı ile ilgili vereceğiniz kararlar ve tercihler onların mutlu ve başarılı bir hayata daha kolay ulaşmalarını sağlayacaktır. Bugün minik adımlarla eğitim hayatına başla yan çocuklarımızın kocaman hayallerine ulaşacakları bir okul ile tanıştırıyoruz Bodrum halkını.
Ülkemizin eğitim öğretim politikalarında ve faaliyetlerinde  önemli bir aktör olan ve bugüne kadar büyük başarılara imza atan Bilfen Eğitim Kurumla rı, deneyimlerini ve gücünü yurdun her bir bölgesinde paylaşmak adına Bilnet Okullarının kurmuş, bu okulların 13.sü olarak BODRUM BİLNET OKULLARINI 2018/2019 Eğitim Öğretim Yılında faaliyete geçirmeye karar vermiştir.
Özgüveni yüksek, mutlu ,okuluna severek devam eden , prensipli, teknolo jiyi yerinde kullanan, değişime ve gelişime hızla adapte olan , dünya vatandaşı  olacak derecede İngilizce konuşabilen ve yine dünyada en çok kullanılan dil olan  İspanyolcayı temel seviyede konuşabilen  gençler yetiştirmeyi hedefleyen okulu muz; yaklaşık 10 000 metrekare kapalı alan üzerinde, modern eğitim teknolojile riyle hazırlanan; 46 adet derslik bulunmaktadır. Fen labaratuvarları, Spor ve Jimnastik Salonları (Basketbol, Voleybol, Tenis Sahaları), Buz Pateni Pisti, 3D Cep Sinema Salonu, STEM-MAKER Atölyesi, Dijital Kütüphane, Düşler Atölyesi, Drama Atölyesi, Sahne Sanatları Akademisi, Apple Lab, Robotik Kodlama Ders liği, Matematik Oyun Odası, Yemek ve Pişirim Atölyesi,  özel dizayn edilmiş Resim Dersliği, ses akustiğine göre tasarlanmış Müzik Dersliği gibi modern eğitim alanlarına sahip olan okulumuz Bodrum halkını gerçek bir kolej eğitimi ile buluşturacaktır.
Okulumuzda hafta içi 45 saat ders ve hafta sonu destek  programları ile öğrencilerimizi hem bir üst sınıfa hem hayata hazırlamayı hedefliyoruz. Alanın da yetkin yönetici ve öğretmen kadrosu ile değişen müfredat ve sınav sistemle rine, öğrenciye özgü çalışma sistemleri ile en iyi hazırlık dönemi gerçekleştiriyo ruz. Genel merkezimizin hazırladığı deneme sınavları ile öğrencilerimizin okul içinde ve ülke çapında ki yerini görüp, eksiklerini birebir ve grup çalışmaları ile tamamlıyoruz.
Her öğrencimizin kendisinin yazdığı ve bakanlık tarafından ISBN kodu alınan bir kitabı olacak.
Yeni Nesil Nasıl Bir Eğitim İstiyor?
“Aslında herkes bir dâhidir….Ama siz bir balığı ağaca çıkma yeteneğine göre yargılarsanız , balık tüm ömrünü aptal olduğuna inanarak geçirecektir”
                                                                                                               Albert Einstein
Günümüzde öğrenciler aradıkları bilgiye son teknolojiyi kullanarak anında ulaşır durumdalar. Yeni nesil artık matematik ve fen derslerini daha önceki  öğrenme stillerinden farklı , daha derin bir algı frekansında öğrenme durumun dadır. Örneğin fen dersinde solunum sistemi konusunu sınıfta konu anlatımı ve test ile öğrenen öğrencimiz ders sonunda 3D sınıfında konu ile ilgili videoyu izlerken nefes aldığımızda tüm vücudumuzda kan hücrelerinin gezinimini  hayatı boyunca unutmayacağı 3D görüntüsü ile gözünün önüne gelen alyuvar ve akyu varları kalıcı öğrenme ile pekiştirecektir. Veya matematik dersinde integral öğrenecek öğrencilerin maker atölyesinde sadece formül ezberleyerek değil de 3D yazıcıdan elde edeceği plastik bir kürenin yüzey alanını kesip , bu alan hesabının aslında integralin ta kendisi olduğunu görmesi oldukça önemlidir.
Okulumuzdaki modern eğitim teknolojileri ve derslikleri, her bir öğrenme seviyesindeki öğrencilerimizde derse karşı ilgi ve sempatiyi arttırıp başarılı olmasını sağlayacaktır.
“Mutlu çocuk başarılı çocuktur”
Her öğrencinin mutlaka başarılı olduğu bir alan veya yeteneği vardır. Bunu ortaya çıkarmak için okulumuzda çok sayıda sosyal sorumluluk projesi ve kulüp çalışmaları vardır.
Öğrencilerimiz katıldıkları her proje, etkinlik ve kulüp çalışmalarını tamamladıklarında belki de gelecek te onların yurt dışı eğitimlerinde sınavsız veya mülakatsız üniversiteye girişlerine katkıda bulunacak sertifika alacaklardır.
*YGA (Genç Liderler Akademisi)
*DOFE (Uluslar Arası Gençlik Kampları)
*J MUN (Model United Nations)
*MATH LEAGUE
*LEGO ROBOTİK KULÜBÜ
*MAKER KULÜBÜ
*MODERN DANSLAR
*GÖRSEL SANATLAR
*MÜZİK KULÜPLERİ(ORKESTRA,BİREYSEL ENSTÜMAN)
*DESTİNATİON İMAGINATİON
*BASKETBOL
*VOLEYBOL
*TENİS KULÜBÜ
*BADMİNTON
*BUZ PATENİ
*TARİH KULÜBÜ
*SATRANÇ KULÜBÜ
*FUNNY MATHS
*OLİMPİYAT HAZIRLIK KULÜBÜ
*DİJİTAL MEDYA KULÜBÜ
*YAZARLIK ATÖLYESİ
*YOUTUBER
*DRAMA KULÜBÜ
*ECO SCHOOL
*BİLİM KAŞİFLERİ KULÜBÜ
*NASA&CERN BİLİMSEL ÇALIŞMALARI
Geleceğin liderleri olacak çocuklarımız için Bodrum’da dünya standart larında bir okul ve eğitim programları tasarladık. Siz değerli anne ve babaları çocuklarımızın gelecek planlaması için okulumuza bekliyoruz.
                                                                                               Saygılarımızla…
                                                                                   BODRUM BİLNET OKULLARI

leave a reply