bodrum olay android uygulama
bodrum olay android uygulama
Bodrum Olay | Bodrum Haber, Bodrum Kültür, Bodrum Magazin, Bodrum Siyaset, Bodrum Spor, Bodrum Cemiyet, Bodrum Son Dakika Haberleri

BESİAD’IN YENİ YÖNETİCİLERİ GAZETECİLERLE BİR ARAYA GELDİ

BESİAD’IN YENİ YÖNETİCİLERİ GAZETECİLERLE BİR ARAYA GELDİ
REKLAM ALANI

Bodrum Esnaf ve Sanayici İşadamları Derneği (BESİAD)’nin geçen hafta seçilen 10. Dönem Yönetim Kurulu, Bodrumlu gazetecilerle kahvaltıda bir araya geldi. BESİAD Yönetim Kurulu Başkanı Engin Ali Kaplan, gerçekleştirmeyi planladıkları projeleri anlattı.
Bodrum Avenue AVM içerisindeki Şütte’de de gerçekleşen kahvaltıya BESİAD Yönetim Kurulu Başkanı Engin Ali Kaplan, yönetim kurulu üyeleri ve Bodrumlu basın mensupları katıldı.
BESİAD Yönetim Kurulu Başkanı Engin Ali Kaplan, yerel basının demokrasinin çok önemli bir unsuru olduğunu ve basın mensupları ile yapılan buluşmaları çok önemsediklerini söyledi, “BESİAD kurulduğu günden bu yana basına değer veriyor. “ dedi.
“Önemsiyor olmamızın nedeni, basınla BESİAD’ın var olan nihai amaçlardaki ortaklıkları ve kopmaması gereken bağları olduğunu düşünmemiz. Derneğimizin Bodrum’daki özgür basını çok önemsediğini yeniden hatırlatmak istiyoruz.” diyen BESİAD Yönetim Kurulu Başkanı Engin Ali Kaplan, “BESİAD bugüne kadar basının yanında olmuş bir kurumdur. Dönem dönem bir takım iletişim kopuklukları yaşanmış olabilir ama bunlar iki tarafın da gayet iyi niyetle, iletişim yöntemleriyle aşabileceği şeyler diye düşünüyoruz. Biz yerel basının yaşadığı sıkıntıları, var olma çabalarının farkındayız. Ne kadar imkansızlıklarla var olma çabasını biliyoruz. Yerel basının demokrasinin çok önemli bir unsuru olduğunu biliyoruz. Vatandaşın gerçek sorununu, sesini duyuranın yerel basın olduğunu biliyoruz. Fakat yerel basının ülkemizde hak ettiği yerde olmadığını düşünüyoruz.  Bodrum’un çok önemli eksiklikleri var. Biz bunu daha çok iş hayatı tarafıyla ilgileniyoruz. BESİAD’ın attığı her adımın doğrudan veya dolaylı da olsa bir sosyal boyutu hep olmuştur. Tabi ki bu refleksimiz devam edecek ama biz iş dünyası gözüyle Bodrum’a bakıp endişelerimizi ve çözümlerimiz bu bakış açısıyla hayata geçireceğiz” diye konuştu..
Bodrum’daki tabela kirliliği üzerinde de çalışmalar yapacaklarına işaret eden Engin Ali Kaplan,
“Bodrum’un nezih bir turizm merkezi olmasının önündeki çok komik ve bariz engellerden bir tanesi tabela sorunu. Bodrum’un her yerinde bir sürü tabelası olan bir iş insanı olarak bunu söylüyorum. Bu maalesef bir fasit daireye dönmüş durumda. Birinizin tabelası diğerinden büyük değilse, sonra diğerinin daha büyük olması gerektiği, o zaman ötekinin daha parlak renkte olması gerektiği. Havalimanından çıktığımız andan itibaren böyle sonsuz bir çirkinlik içerisindeyiz. Bu konuda akademik altyapısı olan, bütün paydaşların mutlu olacağı bir çözüm üretip Bodrum’a sunacağız.” dedi.
ÇALIŞANLAR YOL PARASINA ÇOK PARA ÖDÜYOR
Bodrum’da çalışanların işe gidip gelme maliyetlerinin çok yüksek olduğundan bahseden Kaplan, bu önemli sorunla ilgili de şunları dile getirdi:
“Çalışanlarımızın sabah işe gelip akşam eve gitmeleri çok yüksek maliyette oluyor. İş dünyasını maddi manevi, motivasyon, verim anlamında etkileyen bir unsur. Bu konuda mutlaka bir çözüm üretilmesi gerektiğini düşünüyoruz. Biz çözüm önerilerimizi gerekli mercilere sunacağız. Geçim sıkıntısı yaşayan Bodrumluların evlerine ve işlerine onlara dokunmayacak maliyetle ulaşmaları bütün iş dünyası açısından çok önem arz ediyor. Bunun çarpan etkisi çok yüksektir. Bunun çarpan etkisi çok önemli bir konudur. Bunun dışında iş dünyasının klasikleri haline gelen iş dünyasının global ölçekte yeni çağın diliyle buluşturulması, eğitimler düzenlenmesi, Perşembe toplantılarının aynı dolulukla devam etmesi, üye sayımızın bizim kriterlerimize uygun şekilde arttırılması gibi faaliyetlerimize devam edeceğiz.”
BODRUM’UN BİR FUAR ALANI OLMASI İÇİN ÇALIŞIYORUZ
Derneğin 10. Dönem Yönetim Kurulu olarak yapmayı planladıkları çalışmaları da anlatan BESİAD başkanı Engin Ali Kaplan, “Biz Bodrum’un butik bir fuar alanı olması konusunda gerekli çalışmalara imza atacağız. Bu konuda görüşmelerimiz başladı. Vahşi endüstriyel bir fuardan bahsetmiyorum. Turizmin 12 aya yayılmasında, kaliteli turistin Bodrum’a çekilmesinde ilçedeki bir takım işletmesel ve yönetimsel problemlerin müşteri motivasyonuyla düzeltilmesinde, çıtanın yukarı çekilmesinde fuarın çok önemli bir hedef olması gerektiğini uzun zamandan beri savunuyoruz. Bu konuda somut adımları atıyoruz” dedi.
ÇÖP SORUNUNDA FARKINDALIK OLUŞTURMAK
Bodrum’daki çöp sorunu konusunda da çalışmalar yapmak için hazırlık yaptıklarını söyleyen BESİAD başkanı Engin Ali Kaplan, “Bu çöp sorununun katı atık tesisi yapılması, yeni tesis yapılması BESİAD’ı aşan konulardır. Ama toplumsal farkındalık üretmek ve bunun ekonomik karşılığını oluşturmak anlamında bir takım projelerimiz olacak. Bunları sizle paylaşacağız” dedi.
Bodrum’daki pek çok sektördeki sorunlar ile ilgili çalışmalar yapacaklarını söyleyen Kaplan, “Mavi yolculuk rotalarının somutlaştırılması, Bodrum Guleti markasının hak ettiği yeri bulması, tekne imalat sektörünün sorunları, inşaat sektörünün, inşaat malzemeleri sektörünün, gece hayatı sektörünün sorunları yönünde çalışmalarımız olacak. Bunların hepsinin yönetim kurulu üyelerimizden bu konularda gayet akil, tecrübeli arkadaşlarımız yürütecek” dedi.

REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ