Besiad’ın 10’uncu dönemi hızlı başladı

Engelli çocuklar yararına Bodrum Sağlık Vakfı’na yaptırılan plaketlerin takdimi ile devam eden toplantı; plaket alan üyelerin kendilerini ve sektörlerini tanıtmalarının ardından toplu hatıra fotoğrafı çekimi ile sona erdi.

Bodrum Esnaf ve Sanayici İş Adamları Derneği’nin geleneksel olarak düzenlediği “Perşembe
Toplantısı” Engin Kaplan Başkanlığı’nda gerçekleşti.

10’uncu Dönem Yönetimi’nin kısa sürede gerçekleştirdiği ve hayata geçireceği projeleri üyeleriyle paylaştığı toplantıya, Yönetim Kurulu Üyesi Serkan Deveci’nin açılış konuşmasıyla başlandı.

Üyelerden Arzum YALÇIN’ın Kalite Yönetim Sistemleri Bilinçlendirme Sunumu’nun ardından, BESİAD Başkanı Engin Kaplan söz aldı. Yeni dönemin yeniliklerinden haberdar eden BESİAD Başkanı Engin Kaplan üyesi olan iş insanlarının hayatındaki kaliteyi artırmak için projelerini aktardı.

Amerikan Hastanesi ile yapılan anlaşma ile üyelere sağlanacak avantajlar ile ilgili çalışmaların devam ettiği de ifade edildi.

Bilgi Üniversitesi ile Micro MBA geliyor

Eğitim alanında önemli projeler üzerinde çalışan BESİAD Yönetim Kurulu; Bodrum Campus kurucusu Yrd. Doç. Dr. Ural Aküzüm’ün işbirliği ile gerçekleştireceği Micro MBA projesini de tanıttı.

Bilgi Üniversitesi’nin akademik kadrosunun yanı sıra önemli uzman ve akademisyenlerin Bodrum’a getirileceği kapsamlı bir MBA programının donanımına sahip olduğu ifade edildi.

Bu Mikro MBA programı 14 dersten oluşacak ve Bilgi Üniversitesi Bodrum Kampüsü olarak sertifikalandırılacak. Kişi başı 3000 TL olacak.

Tip 2 Diyabet ve Hipertansiyon İlaçlarının Etken Maddelerinin Sinerjistik İlişkisinin İncelenmesi adlı araştırma projesi ile Harward Üniversitesi’ ne yüzde yüz burs hakkı kazanan Uluç Kadıoğlu’na hediye edilecek tıbbi cihazları BESİAD Yönetim Kurulu Üyesi olan dedesi Ahmet Gümüş’e takdim etti

İstihdama çözüm için Bodrum CV

Bodrum iş dünyasının en önemli problemlerinden biri olan istihdam sorununa çözüm olmaya yönelik Bodrum CV projesinin tekrar hayata geçirilmesi adına BODTO ile işbirliği içerisinde çalışmaların sürdürüldüğünden de bahsedildi. Bu projeyi BESİAD’ın ortak olacağı bir tüzel kişilik olarak planladıklarını da ekledi.

Moskova’ya bir iş seyahati planlayan BESİAD yönetimi, bunu hem bir iş seyahati hem de
Moskova’daki konsolosluk ve resmi kurumlara ziyaret şeklinde düzenleyecek. BESİAD’ın bu yıl 9’uncusu yapılacak gelenekselleşen iş zirvelerinin formatıyla ilgili Engin Kaplan şunları
söyledi:  “ 8 yıldır sürdürdüğümüz iş tanıtım toplantıları adı altında bir organizasyon yapıyoruz. Bu toplantılar üyelerimiz arasında olan ticareti büyük ölçüde geliştirdi. Biz 10’uncu dönem yönetimi olarak her konuda olduğu gibi bunda da çıtayı yükseltmek istiyoruz.  Türkiye’deki TÜRKONFED, GESİFED, EGİAD, TÜGİAD, TÜSİAD gibi önemli iş örgütleriyle birlikte Bodrum’da 4-5 Mayıs tarihlerinde gerçekleşecek bir zirve planlıyoruz. Bu zirvede randevular önceden alınacak ve kapıdan kapıya gerçekleştirilecek.

Engelli çocuklar yararına Bodrum Sağlık Vakfı’na yaptırılan plaketlerin takdimi ile devam eden toplantı; plaket alan üyelerin kendilerini ve sektörlerini tanıtmalarının ardından toplu hatıra fotoğrafı çekimi ile sona erdi.

leave a reply