bodrum olay android uygulama
bodrum olay android uygulama
Bodrum Olay | Bodrum Haber, Bodrum Kültür, Bodrum Magazin, Bodrum Siyaset, Bodrum Spor, Bodrum Cemiyet, Bodrum Son Dakika Haberleri

BESİAD Perşembe Toplantısında Başkonsolosu Konuk Etti

REKLAM ALANI

Bodrum Esnaf Sanayici ve İş İnsanları Derneği(BESİAD) Konacık Mahallesi’ndeki Nimet Restoran’da düzenlediği Geleneksel Perşembe Toplantısı’na, Hırvatistan’ın İstanbul Başkonsolosu Dr. Ivana Zerec konuk oldu. 

 

Bodrum Esnaf Sanayici ve İş İnsanları Derneği (BESİAD) Konacık Mahallesi’ndeki Nimet Restoran’da düzenlediği Geleneksel Perşembe Toplantısı’na, Hırvatistan’ın İstanbul Başkonsolosu Dr. Ivana Zerec konuk oldu.

Toplantıda yaptığı konuşmada geçtiğimiz günlerde yapılan 8. Bodrum İş Zirvesi’nden bahseden BESİAD Başkanı Engin Kaplan, “Hakikaten çok fazla detay, çok fazla çalışma, çok fazla emek gerektiren etkinlikler kompleksiydi. Çünkü bir tane etkinliğin içinde 6-7 tane etkinlik vardı. Çok önemli misafirlerimiz vardı. ekonomide morallerin bozuk olduğu, canların sıkkın olduğu, insanların yeni hareketlere motivasyonlarının olmadığı dönemde yaptığımız şeyi çok önemsiyoruz. Her zaman yeni bakış açıları, yeni fırsatlar, yeni tanışıklıklar, yeni serüvenler vardır. Ciddi anlamda Bodrum tanıtımını gerçekleştirdik. Bir çok önemli misafirleri Bodrum’da yüzümüzün akıyla ağırladık. Bu bir sonraki etkinliğimiz için bir referans noktası oldu. çok kısa bir süre içerisinde BESİAD 9. İş Zirvesi için hazırlıklara başlayacağız. Tabi 8. İş Zirvesi’nin yarattığı kaldıraç etkisiyle çok farklı noktalara taşıyacağımız, Bodrum’u yine çok önemli noktalara taşıyacağımızı düşünüyoruz.” dedi.

Geçirdiği trafik kazası sebebiyle yoğun bakımda bulunan Rüştü Tezcan’a da geçmiş olsun dileklerinde bulunan Engin Ali Kaplan, “İnşallah onu en kısa sürede gülen yüzüyle aramızda göreceğimizden hiç şüphemiz yok. Kendisine buradan dualarımızı ve iyi dileklerimizi iletiyoruz” diyen Engin Kaplan konuşmasının ardından basımında BESİAD’ın sponsor olduğu Bodrumlu yazar Cezmi Çoban’ın “Bodrum Efsaneleri” isimli kitabını Hırvatistan’ın İstanbul Başkonsolosu Dr. Ivana Zerec’e hediye etti.

Başkonsolos Zerec, toplantıda yaptığı konuşmada Bodrum’a ilk defa geldiğini ifade ederek “Umarım son gelişim olmayacak. Özellikle işadamları ile birlikte ortak projelere imza atacağız. Sizleri yaptığınız projelerden dolayı çok tebrik ediyorum, başarılar diliyorum. Hırvatistan ve Türkiye arasındaki bu işbirliğinin bizim için önemli. Akdeniz’in bir parçası olduğumuz için Hırvatistan’ın özellikle Dalmaçya Kıyıları’nın ana noktası Akdeniz. Bu noktadan hareket ederek turizm alanında çok önemli işbirliği yapabiliriz. Bu işbirliği diğer sektörlerde de olabilir. Biz Hırvatistan olarak her türlü yatırıma açığız, özellikle de enerji konusunda, sağlık konusunda ve inşaat konusunda. Ben görev sürem bitmeden önce Hırvatistan ve Bodrum arasındaki işbirliğini geliştirmek istiyorum. Öğrenci değişimleri konusunda da işbirliği yapabiliriz. Biz bir Akdeniz ülkesiyiz ama aynı zamanda bir Avrupa Birliği ülkesiyiz. Henüz Avro’ya geçmedik ama yakın zamanda geçeceğiz. Hem Balkan hem de Avrupa Birliği ülkeleriyle iletişim kurmak Hırvatistan bu fırsatlar açısından iyi bir kapı. Ayrıca bütün bu yatırımlar için Hırvatistan ile Türkiye arasında hiçbir engel, hiçbir siyasi problem yok. Sizle tanıştığım için çok mutluyum. İstanbul’da kapılarım sizin için hep açık olacak” diye konuştu.

REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ