bodrum olay android uygulama
bodrum olay android uygulama
Bodrum Olay | Bodrum Haber, Bodrum Kültür,  Bodrum Magazin, Bodrum Siyaset, Bodrum Spor, Bodrum Cemiyet, Bodrum Son Dakika Haberleri

BESİAD Perşembe Toplantılarına Online Devam

BESİAD Perşembe Toplantılarına Online Devam
dr mehmet aşık

BESİAD geleneksel perşembe toplantılarına online olarak devam ediyor. Perşembe toplantılarının bir yenisinde Prof. Dr. Ozan Bahar’ı konuk etti. Hem iş dünyası, hem Bodrum, hem de Türkiye üzerine konuşuldu.

Öncelikle içinde bulunduğumuz süreci bir vatandaş, bir insan olarak değerlendiren Prof. Dr. Ozan Bahar, insanların ne kadar değerli nimetlere sahip olduğunu gördüğünü, hayattaki basit rutinlerini yapabilmenin kıymetini ve değerini anlamalarını sağladığına değindi. İş dünyası ve turizm konularında önemli noktalara değinirken, her krizin kendi fırsatını içinde barındırdığını, iyi yapılan planlar sayesinde krizlerde büyümenin mümkün olduğundan söyleyen Prof. Dr. Ozan Bahar, “Turizm için 3D deniz, güneş, kuma odaklanmış belli ülkelere kendimizi hapsetmiş en ufak bir esintide gardımız hemen düştü. Covit ile konuşulan en önemli noktayı “online değilsen, offline olursun” diye konuştu.

BESİAD geleneksel perşembe Online toplantısına konuşmacı olarak katılan Prof. Dr. Ozan Bahar, Türkiye’nin ihraç ettiği ürünlerin fiyatlarının, ithal ettiği ürünlerin fiyatlarına olan oranlarından bahsederken, Turizmin görünmez bir ihraç kalemi olduğunu söyledi ve  “Krizlerden en güçlü, en iyi olan değil, şirket olarak en çevik, en hızlı ve en esnek şekilde uyum sağlayanlar bu sürecin sonunda ayakta kalacaktır.” dedi.

Dünyadaki ve Türkiye’deki eğitim sistemlerine de değinen Prof. Dr. Ozan Bahar,  “Başarı için değişim dışında hiçbir şeyin kalıcı olmadığı  şu süreçteki en iyi yatırım teknolojiye yapılacak olan yatırımdır. Kriz dönemlerinde dünyada ki en iyi şirketler nasıl hareket ettiklerini ve nasıl yatırımlar yaptıkları konuları önemlidir. Dijitalleşmenin önemine her fırsatta önemlidir.” diye konuştu.

Yeni normalleşme döneminde mevzuatın değişeceğini ve buna hazır olanların, kendini buna göre hazırlayan, tasarlayan ve öngörenlerin bu süreçten karlı çıkacağını, bununda müşterilerimize değer yaratarak, onların problemlerine, ihtiyaçlarına piyasadaki diğer şirketlerden diğer ürün ve hizmetlerden daha iyi çözümler sunmakta yattığını söyleyen Prof. Dr. Ozan Bahar, müşterilerin ihtiyaçlarını en iyi şekilde tespit edenlerin bu süreçte ayakta kalacağını vurguladı. Ayrıca, iş modellerinin değişeceğini sosyal mesafe, dijitalleşme ve evden çalışma kültürünün yaratılması gerektiğini söyledi.

Son olarak  yapılan araştırmalara dayanarak yavaş toparlanacak ve hızlı toparlanacak sektörlerin bilgilerini de veren Prof. Dr. Ozan Bahar, Toplantıya online olarak BESİAD üyelerinin sorularını cevapladı.

 

REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ