BAYK üçüncü ayak yarışları tamamlandı

Bodrum Açık Deniz Yelken Kulübü (BAYK) Kış Trofesi'nin 3. ayak yarışları tamamlandı. Üçüncü ayak yarışlarında dereceye girenler, 23-24 Mart'ta dördüncü ayak programında açıklanacak

0
22
Bodrum Açık Deniz Yelken Kulübü (BAYK) Kış Trofesi'nin 3. ayak yarışları tamamlandı. Yarışlarda teknelerin bir süre birbirine yakın ilerlediği start hattında ve rüzgarın hızının arttığı sıralarda heyecanlı anlar yaşandı. Zaman zaman yelkenlerini kontrol etmekte zorlananlar oldu. ( AA )

Bodrum Açık Deniz Yelken Kulübü (BAYK) Kış Trofesi’nin 3. ayak yarışları tamamlandı.

Yedi etaptan oluşan ve her ayağı iki günü kapsayan organizasyonun 3. ayak yarışlarına, 43 teknede yaklaşık 380 sporcu katıldı. Yarışlar, IRC-A, IRC-B ve destek olmak üzere 3 ayrı sınıfta düzenlendi.

Üçüncü etabın ikinci gün yarışlarında destek ve IRC-B sınıfındakiler, yaklaşık 15 millik Görecek Burnu-Çelebi Adası-Kargı Adası- Karaada rotasında mücadele etti.

IRC-A’dakiler ise Görecek Burnu ile Çelebi Adası arasındaki bölgede kurulan şamandıra parkurdaki iki yarışta, yaklaşık 12 millik mücadele için yelken açtı.

Yarışlarda teknelerin bir süre birbirine yakın ilerlediği start hattında ve rüzgarın hızının arttığı sıralarda heyecanlı anlar yaşandı. Zaman zaman yelkenlerini kontrol etmekte zorlananlar oldu. Renkli görüntülere de sahne olan yarışların tamamlanmasının ardından ekipler, marinaya dönerek yelkenlerini topladı.

– Katılımcılar yarışları değerlendirdi

Organizasyona İstanbul’dan katılan Erman Ayvaz, yaptığı açıklamada, yarışların güzel geçtiğini söyledi. Ayvaz, “Rüzgar tam istediğimiz gibiydi. Zorlandığımız anlar da oldu ama genel olarak iyiydi.” dedi.

Muğla‘dan katılan Murat Pinaz ise, “Yarışlar çok keyifliydi. Biraz zorluydu ama çok güzeldi. Hepimiz için güzel bir hafta sonu oldu.” diye konuştu.

Üçüncü ayak yarışlarında geçici sonuçlara göre, IRC-A 1 kategorisinde “Define”, IRC-A 2’de “Orsa-Cheese Sailing”, IRC-A 3’te “Heni”, IRC-B 1’de “Heaven Can Wait 2”, IRC-B 2’de de “Blues 1- Çorlu Sailing Team” isimli tekneler birinci oldu.

Destek sınıfında ise “Deniz Cadıları Nora” isimli tekne ilk sırada yer aldı.

Üçüncü ayak yarışlarında dereceye girenler, organizasyonun 23-24 Mart’taki dördüncü ayak programı kapsamında düzenlenecek ödül töreninde açıklanarak kupalarını alacak.

Paylaş
Önceki İçerikMilas’ta 245 hint keneviri fidesi ele geçirildi
Sonraki İçerikKano seçmeleri Köyceğiz’de tamamlandı
Ercan Vuranlar
Hürriyet Gazetesinde muhabirlik yapmaya başlayarak gazeteciliğe adım atan Ercan Vuranlar, daha sonra Hürriyet Gazetesi Londra Bürosunda çalışmış ve buradan da emekli olmuştur. Ancak gazeteciliğe Londra’da yayınladığı ilk Türk Gazetesi “Olay” ile, yayıncılığa başlamıştır. Daha sonra sırasıyle İngilizce ‘Green Lanes Express Gazetesi’ ve ‘Günaydın’ gazetelerini yayınlayan Ercan Vuranlar, 2000 yılında Bodrum’a yerleşince Londra’daki bu gazeteleri satmıştır. Londra Olay Gazetesi halen yayın hayatına devam etmektedir..

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here