bodrum olay android uygulama
bodrum olay android uygulama
Bodrum Olay | Bodrum Haber, Bodrum Kültür, Bodrum Magazin, Bodrum Siyaset, Bodrum Spor, Bodrum Cemiyet, Bodrum Son Dakika Haberleri

“Batakhane Güzeli” Gölköy’de Pazaryerinde

“Batakhane Güzeli” Gölköy’de Pazaryerinde
allkaria

Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nun Antik Tiyatro’da prömiyerini yaptığı “Batakhane Güzeli” adlı müzikal oyunu, 17 Ağustos Cumartesi akşamı Gölköy Pazar Yeri’nde sahnelenecek. Tiyatro sevgisini sokağa taşıyan Şehir Tiyatrosu yöneticileri, bu kez Büyükşehir Belediyesi’nin ‘gezici sahne’si ile izleyici karşısına çıkacak.

B.B.Ş.T’nin Antik Tiyatro’da prömiyerini yaptığı ve büyük beğeni ile izlenen müzikal oyun Batakhane Güzeli, bu kez Gölköy Pazaryeri’nde halka açık ve ücretsiz oynanacak. Daha önce “sürpriz yapacağız” diye açıklama yapan tiyatro yönetimi, yaptığı bir dizi görüşmeler sonunda Muğla Büyükşehir Belediyesi’ne ait olan ve “gezici sahne” olarak adlandırılan özel tırı tiyatro sahnesine dönüştürüyor. Muğla’nın birçok ilçesini gezerek, çeşitli konserlere ev sahipliği yapan tır, 17 Ağustos Cumartesi Günü Saat 21.30’da Gölköy Pazaryeri’nde tiyatro severlerle buluşuyor. “Ulaşmayacağımız Bodrumlu kalmayacak” diyen tiyatro yöneticileri, sözlerini çeşitli yöntemlerle yerine getiriyor. B.B.Ş.T. 26 Ağustos Pazartesi Günü de, saat 21.15’te Bodrum Kalesi Kuzey Hendeği Sahnesi’nde Batakhane Güzeli’ni ücretli olarak oynayacak.

ÜNLÜ OYUNCULAR, USTALAR İLE GENÇ YETENEKLER

Erman Canatan’ın yazdığı eseri, ünlü oyuncu Erdal Cindoruk yönetti. Yeşilçam sinemasından esinlenerek, farklı bir yorumla müzikal olarak sahneye konan oyun; seyirciye “esas oğlan, esas kız ve kötü adam, aşk, intikam, kıskançlık ve entrikaların” işlendiği eski yazlık sinema günlerini yaşatıyor.

Tiyatronun genel sanat yönetmeni Hüseyin Akşen, Tarık Papuççuoğlu, Erdal Cindoruk, Mihriban Er gibi ünlü isimlerin rol aldığı oyunda, esas kız Gülperi’yi genç yeteneklerden Cansın Yunt ve esas oğlanı Aksaraylı Halil’i Oğulcan Çelik canlandırıyor. Oyunda Tiyatronun daimi kadrosu Yerkan Kahraman-Sertaç Aydın-Ziba Türk’ün yanı sıra, Zeynep Dündar-Ertuğrul Cön-Irmak Çağlar-Filiz Çoktezcanlı-Fazıl Çelikel ve Ramin Fahrangniya da oyunları ve dansları ile yer alıyor.

BATAKHANE GÜZELİ

Hüseyin Akşen-Tarık Papuççuoğlu-Erdal Cindoruk-Mihriban Er-Oğulcan Çelik-Cansın Yunt-Yerkan Kahraman-Sertaç Aydın-Ziba Türk-Zeynep Dündar-Ertuğrul Cön-Irmak Çağlar-Filiz Çoktezcanlı-Fazıl Çelikel-Ramin Fahrangniya-

DEKOR: Kader-Serkan Aktü KOSTÜM: Dittomama IŞIK: Hakan Özipek MÜZİK: Deniz Doğançay

REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ