BAŞSAVCI BODRUM’DA KATLİAMA DUR DEDİ…

0

Vatan Gazetesi web sayfasında  yayınlanan “Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığı katliama dur dedi” başlıklı habere göre, Bodrum Cumhuriyet Savcılığı basında çıkan haber üzerine re’sen inceleme başlattı.
VATAN Gazetesi’nin gündeme getirdiği çevre katliamına bir zeytinyağı fabrikasının yol açtığı belirlenmişti. Hem Aşağı Mazı köylüleri hem de bölgeye günü birlik gezi yapan duyarlı vatandaşlar, Gökova Körfezi’ne Taşlı Yalı Koyu’ndan dere yoluyla akan zehiri görüyor ve yetkililerin önlem almasını istiyordu. Bir süre önce faaliyete başlayan fabrikanın çevreye kötü koku saçan ve denizi de kirleten atıklarını doğrudan dereye verdiği belirlenmişti. Söz konusu tesisin zeytinyağının zehirli ve hastalık sebebi olan atıklarını depoladığı bir havuza sahip olmadığı, arıtma tesisi de yapmadığı görülmüştü. Traktörlerle taşınan atıkların dereye döküldüğü, dere yoluyla da Cumhurbaşkanlığı yazlık konutunun bulunduğu Okluk Koyu’nu içinde barındıran Gökova Körfezi’ne karıştığı anlaşılmıştı.
Bodrum Cumhuriyet Savcılığı basında çıkan haber üzerine re’sen inceleme başlattı. Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ile Kolluk Kuvvetlerine yerinde inceleme yapmak üzere yazı yazıldı. Çevreyi kirletenler hakkında soruşturmayı, Başsavcı Barış Duman’ın görevlendirdiği savcıların bizzat takip ettiği öğrenildi.

Paylaş
Önceki İçerikHerkes Bodrum’a Koşuyor!
Sonraki İçerik‘BATIYORUZ’ Diye Yardım İsteyen Tekne Battı mı?
Ercan Vuranlar
Hürriyet Gazetesinde muhabirlik yapmaya başlayarak gazeteciliğe adım atan Ercan Vuranlar, daha sonra Hürriyet Gazetesi Londra Bürosunda çalışmış ve buradan da emekli olmuştur. Ancak gazeteciliğe Londra’da yayınladığı ilk Türk Gazetesi “Olay” ile, yayıncılığa başlamıştır. Daha sonra sırasıyle İngilizce ‘Green Lanes Express Gazetesi’ ve ‘Günaydın’ gazetelerini yayınlayan Ercan Vuranlar, 2000 yılında Bodrum’a yerleşince Londra’daki bu gazeteleri satmıştır. Londra Olay Gazetesi halen yayın hayatına devam etmektedir..

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here