bodrum olay android uygulama
bodrum olay android uygulama
Bodrum Olay | Bodrum Haber, Bodrum Kültür, Bodrum Magazin, Bodrum Siyaset, Bodrum Spor, Bodrum Cemiyet, Bodrum Son Dakika Haberleri

BAŞSAVCI BODRUM’DA KATLİAMA DUR DEDİ…

BAŞSAVCI BODRUM’DA KATLİAMA DUR DEDİ…
REKLAM ALANI

Vatan Gazetesi web sayfasında  yayınlanan “Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığı katliama dur dedi” başlıklı habere göre, Bodrum Cumhuriyet Savcılığı basında çıkan haber üzerine re’sen inceleme başlattı.
VATAN Gazetesi’nin gündeme getirdiği çevre katliamına bir zeytinyağı fabrikasının yol açtığı belirlenmişti. Hem Aşağı Mazı köylüleri hem de bölgeye günü birlik gezi yapan duyarlı vatandaşlar, Gökova Körfezi’ne Taşlı Yalı Koyu’ndan dere yoluyla akan zehiri görüyor ve yetkililerin önlem almasını istiyordu. Bir süre önce faaliyete başlayan fabrikanın çevreye kötü koku saçan ve denizi de kirleten atıklarını doğrudan dereye verdiği belirlenmişti. Söz konusu tesisin zeytinyağının zehirli ve hastalık sebebi olan atıklarını depoladığı bir havuza sahip olmadığı, arıtma tesisi de yapmadığı görülmüştü. Traktörlerle taşınan atıkların dereye döküldüğü, dere yoluyla da Cumhurbaşkanlığı yazlık konutunun bulunduğu Okluk Koyu’nu içinde barındıran Gökova Körfezi’ne karıştığı anlaşılmıştı.
Bodrum Cumhuriyet Savcılığı basında çıkan haber üzerine re’sen inceleme başlattı. Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ile Kolluk Kuvvetlerine yerinde inceleme yapmak üzere yazı yazıldı. Çevreyi kirletenler hakkında soruşturmayı, Başsavcı Barış Duman’ın görevlendirdiği savcıların bizzat takip ettiği öğrenildi.

REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ