Başkan 1000’inci nikahı kendi kıydı

Milas Belediyesi Toplantı ve Düğün Salonunda 2018 yılı içerisinde kıyılan 1000’inci nikahı Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat katıldı.

Seçil Cezayir ve İdris Çelik çiftini mutlu gününde yalnız bırakmayan Başkan Tokat, çiftin nikahını kıydı ve genç çifte bir ömür boyu mutluluk dilerken fikri hür, vicdanı hür ve özgür bireyler yetiştirmeleri temennisinde bulundu.

Muhammet Tokat 1000’inci nikahı kıydı.

Başkan Tokat, Milas Belediyesi olarak yeni evlenen çiftlere ‘evlilik öncesi danışmanlık hizmeti’ verdiklerini. Nikâh için müracaat eden gelin ve damat adaylarına, mutlu bir evliliğin ve sağlıklı nesiller yetiştirmenin çok temel noktalarını anlattıklarını söyledi.

Bu konuda Aile Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’nden de destek aldıklarını ifade eden Muhammet Tokat,  “evlilik ve aile danışmanlarımız gençlerimize bu konuda destek oluyor.  Milas Belediyesi olarak da bu bizim bir ayrıcalığımız” dedi.

Sağlam toplumu sağlam evlilik müesseleri taşır

Toplumumuzun sağlam temeller üzerinde oluşması ve mutlu, huzurlu gelecekler için mutlaka sağlam evlilik müesseselerine ihtiyacımız var diyen Başkan Tokat ayrıca Milas Belediyesi olarak 1,5 yıl önce başlattığımız ‘Bir Yastıkta Bir Ömür’ projesi kapsamında 480 aileye evlilik öncesi danışmanlık hizmeti verildiğini de belirtti.”

Başkan Tokat’ın yaptığı konuşmanın ardından genç çiftin nikâh törenine geçildi ve yazılı olarak evlenme vaadinde bulunan çifte, bir sözlü olarak evlenmek istedikleri soruldu.

Genç çiftten ‘Evet’ cevabını alan ve şahitlere de sözlü olarak tasdik ettirdikten sonra nikâhı kıyan Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat; genç çifte evlilik cüzdanlarını teslim etti.

Milas Belediyesi olarak Başkan Tokat 1000’nci nikâh kıyılan Cezayir ve Çelik çiftine bir çeyrek altın, bir çiçek ve bir de ‘Bir Yastıkta Bir Ömür’ projesinin simgesi olan yastığı hediye etti.

Aile Danışmanı Berna Ayaz tarafından verilen ‘evlilik öncesi danışmanlık hizmeti’ alan çifte, katılım belgeleri de takdim edildi.

Nikâh töreni, şahitler ve Milas Belediyesi Evlendirme Memuru Av. Zeki Çetinkaya, Evlendirme Memurluğu Personeli Mustafa Uyar ve Aile Danışmanı Berna Ayaz ile birlikte çekilen fotoğrafla son buldu.

leave a reply