bodrum olay android uygulama
bodrum olay android uygulama
Bodrum Olay | Bodrum Haber, Bodrum Kültür,  Bodrum Magazin, Bodrum Siyaset, Bodrum Spor, Bodrum Cemiyet, Bodrum Son Dakika Haberleri

Baro Başkanı Uzun’dan “Adalet” Vurgusu

Baro Başkanı Uzun’dan “Adalet” Vurgusu
dr mehmet aşık

-Muğla Barosu tarafından, mesleğe yeni başlayacak avukatlar için yemin töreni düzenlendi.
-Muğla Baro Başkanı Avukat Cumhur Uzun:
“Adalet gerçek anlamda sadece hukuk devletinde ve o devletin temeli olarak bulunur”

Muğla Baro Başkanı Avukat Cumhur Uzun, “Adalet gerçek anlamda sadece hukuk devletinde ve o devletin temeli olarak bulunur” dedi.
Muğla Barosu toplantı salonunda düzenlenen yemin törenine, Baro Başkanı Cumhur Uzun ile Yönetim Kurulu Üyeleri, 21 avukat ve yakınları katıldı.
Genç avukatların yemin töreni öncesinde konuşan Muğla Baro Başkanı Avukat Cumhur Uzun, şunları söyledi:
“Bu gün burada, uzun mücadeleler sonucu, ömürlerinin ciddi bir bölümünü avukat olmak için geçiren genç meslektaşlarımızın, özlemlerine, mesleklerine kavuşacağı bu mutlu günlerinde birlikte olmak için toplandık.
Gençlerimiz bu günlere, siz değerli ailelerimizin büyük özveri ve katkılarıyla geldi. O nedenle bu gün en başta sizin gününüz. Emeklerinizin karşılığını görme gününüz. Bu gün sizin onur gününüz, gurur gününüz. Bu nedenle ve öncelikle sizi yürekten kutluyorum.
Avukat olmanın onur ve sorumluluğuna hazır olan genç meslektaşlarım. Avukat adalet arayıcısıdır. Alınamayan bir hakkı arayan, haksızlığa uğrayanın savunanıdır. Avukatın arayıcısı olduğu adalet, tıpkı aldığımız nefes gibi, insan yaşamı için vazgeçilmez değerdedir.
Nasıl ki alacağımız havanın ne kadar değerli olduğunu ancak nefes alamadığımız zaman hissediyorsak, adaletin de ne denli vazgeçilmez olduğunu bir adaletsizlikle karşı karşıya kaldığımızda hissediyoruz.”
Adalet Vurgusu
Sözlerini, “İnsan yaşamı için bu denli önemli olan adalet uğruna adaletin herkese adilce dağıtılması için var gücünüzle çalışın” şeklinde sürdüren Baro Başkanı Uzun, şunları ifade etti:”
Adaletin olmadığı yerde toplumsal huzurdan, bireysel mutluluktan ve insanın insan olduğu için sahip olduğu hakların güvenliğinden asla bahsedilemez.
Adalet gerçek anlamda sadece hukuk devletinde ve o devletin temeli olarak bulunur. Sizler mesleğinizi icra ederken adaletin tecellisi için sadece hukukun üstünlüğüne güvenin ve bu uğurda var gücünüzle çalışın.
Zira hukukun üstün olmadığı bir ülkede, o ülkenin temeli yok olduğu gibi , böyle bir ülkede hukukçu olmanın da, avukat olmanın da bir anlamı olmayacaktır. Bir avukat olarak bu ülkeye yapabileceğiniz en değerli katkı ülkemizin hukuk devleti olmasını sağlamak ve bunu güçlendirmek olacaktır.
Son olarak şunu söylemek isterim ;Yaşamınız boyunca hiç unutmayın; Sağlığınız varsa umudunuz, umudunuz varsa her şeyiniz vardır. “Hukuktan ve hayallerinizden asla vazgeçmeyin” Hayalleriniz sizi, hukuk toplumumuzu mutlu edecektir. Bu duygu ve düşüncelerle, size, mesleğimize hoş geldiniz derken, tüm katılımcıları şahsım ve baromuz adına saygıyla selamlıyorum.
Uzun’un konuşmasının ardından “Leyla Özen,Kübra Kolak, Dilek Yalçıntaş, Yiğit Emre Uzar, Gamze Çaylı, Tuğba Gümüş, İlkin Gündüz, Ali Fatih Çavdır, Muhammet Madran, Bürge Çanga, Celal Yücel Türkoğlu, Emine Şahin, Zeynep Demir, Durdunur Yıldız, Esra Enginsu, Volkan Şerbetçi, Büşra Kara, Cansu Gündoğan, İlkin Deniz Hasbioğlu, Seren Selen Uslu, Nurettin Köşker İcik” avukat cübbesini giyerek yemin etti.

REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ