Baraja akan derenin önüne kaçak set

Muğla'nın Bodrum ilçesinin içme suyu ihtiyacını karşılayan Mumcular Barajı'na yakın bir bölgedeki dere önüne kaçak set çekildiği belirlendi.

0
Muğla’nın Bodrum ilçesinin içme suyu ihtiyacını karşılayan Mumcular Barajı’na yakın bir bölgedeki dere önüne kaçak set çekildiği belirlendi.

İlçede son günlerde etkili olan yağışa rağmen Mumcular Barajı’nda su seviyesinin artmaması üzerine, Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü ile Muğla Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü ekiplerince çalışma başlatıldı.

Ekipler, baraja yakın mesafedeki derenin önüne beton kaçak set çekildiğini tespit etti.

Setin ne amaçla yapıldığı henüz öğrenilemezken, olayla ilgili soruşturma başlatıldığı öğrenildi.

Beton kaçak setin Bodrum Kaymakamlığı onayıyla gelecek günlerde yıkılacağı belirtildi.

KAYNAKAA
Paylaş
Önceki İçerikYasadışı yollarla göçmen kaçırmaya çalışan 6 şüpheliden 5’i tutuklandı
Sonraki İçerikBodrum’da tasarım günleri
Ercan Vuranlar
Hürriyet Gazetesinde muhabirlik yapmaya başlayarak gazeteciliğe adım atan Ercan Vuranlar, daha sonra Hürriyet Gazetesi Londra Bürosunda çalışmış ve buradan da emekli olmuştur. Ancak gazeteciliğe Londra’da yayınladığı ilk Türk Gazetesi “Olay” ile, yayıncılığa başlamıştır. Daha sonra sırasıyle İngilizce ‘Green Lanes Express Gazetesi’ ve ‘Günaydın’ gazetelerini yayınlayan Ercan Vuranlar, 2000 yılında Bodrum’a yerleşince Londra’daki bu gazeteleri satmıştır. Londra Olay Gazetesi halen yayın hayatına devam etmektedir..

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here