Bodrum Olay | Bodrum Haber, Bodrum Kültür, Bodrum Magazin, Bodrum Siyaset, Bodrum Spor, Bodrum Cemiyet, Bodrum Son Dakika Haberleri
 

Başkan Nihat Özdemir “Maçlar 11 Haziran’da Başlayacak”

  • 06 Mayıs 2020
Başkan Nihat Özdemir “Maçlar 11 Haziran’da Başlayacak”
bodrumolay

Bodrumspor, Haziran  2. Haftasında Niğde Anadoluspor ile oynayacak.

Coronavirüs pandemisi nedeniyle ara verilen Süper Lig gibi 1. lig, 2. lig, 3. lig, bölgesel amatör liglerin 2019-2020 sezonunun akıbeti belli oldu. TFF Başkanı Nihat Özdemir, Süper Lig’in başlama tarihini açıkladı. Yeni tarihlere göre Süper Lig, ve diğer ligler 12, 13, 14 Haziran’da başlayacak ve 26 Temmuz tarihinde sona erecek. TFF’nin kararı hakkında ise Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’dan açıklama geldi. Bakan Koca, Süper Lig’in başlamasıyla ilgili kararda sorumluluğun TFF’ye ait olduğunu söyledi.
Bu durumda Bodrumspor, Haziran’ın 2. haftasında
Niğde Anadoluspor ile oynayacak.
TFF Başkanı Nihat Özdemir, liglerin başlamasıyla ilgili açıklamalarda bulundu…

NİHAT ÖZDEMİR, SÜPER LİG’İN BAŞLANGIÇ TARİHİNİ VERDİ!
Nihat Özdemir, Süper Lig’in başlangıcı hakkında “Şimdilik olma kaydıyla elimizde değişik senaryolarımızın da bulunduğunu belirterek ertelenen Süper Lig, 1. Lig, 2. Lig, 3. Lig ve bölgesel amatör liglerimizi 12, 13, 14 Haziran tarihlerinde başlatma kararı aldık.” diye konuştu.

BAKAN KOCA’DAN AÇIKLAMA
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye Futbol Federasyonu’nun ligleri 12 Haziran’da başlatma kararı hakkında önemli açıklamalar yaptı. Koca, “Bilim Kurulu’nda görüşülen TFF kararıyla ilgili herhangi bir görüşmemiz olmadı bugün. Özellikle futbol hassas bir konu. Geniş kitleleri ilgilendiren bir alan. Burada kararı vermesi gereken federasyonun olduğunun altını çizmiştim. Federasyonun özgür iradesiyle kendi kararını verebileceğini söylemiştim. Biz şu dönemde federasyonun bir sağlık kurulu olduğunu biliyoruz. Kendilerinin bir çalışması olduğunu da biliyoruz. Özgür kendi iradeleriyle federasyon zaten verdi. Bundan sonraki sorumluluk da federasyonundur. Federasyon bu kararı alıyorsa sorumluluk da federasyonundur.” dedi.

REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ