Bak Bak Bodrum Aras Geliyor…

31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde Anadolu Ajansı verilerine göre sandıkların yüzde 41'inin açıldığı Bodrum'da, CHP'liler Bodrum Belediye Başkanlığı binası önünde kutlama yapmaya başladı.

31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde Anadolu Ajansı verilerine göre sandıkların yüzde 41’inin açıldığı Bodrum’da, CHP’liler Bodrum Belediye Başkanlığı binası önünde kutlama yapmaya başladı.

129.113 seçmenin bulunduğu Bodrum’da seçime katılım oranı yüzde 77,52 olarak gerçekleşti. Toplam 395 sandığın bulunduğu Bodrum’da saat 23:00 itibariyle yüzde 72 açılan sandık sonuçlarına göre CHP Bodrum Belediye Başkan adayı Ahmet Aras  yüzde  45,96 ile önde giderken İYİ Parti Bodrum Belediye Başkan adayı Mehmet Tosun ise  yüzde 34,34 ile ikinci sırada görünüyor. Ak Parti adayı Tahir Ateş ise yüzde 16,19 oy aldı.
Belediye Meclisi için yapılan oylamada ise CHP yüzde  44,97 İYİ Parti Yüzde  27,44 AK Parti yüzde 18,77 oy oranına ulaştı.
Seçim sonuçlarını Bodrum CHP ilçe merkezinde izleyen CHP’liler, gelen sonuçları kutlamaya başladı. Davul zurna eşliğinde kutlamaları kabul eden Aras’ın oldukça mutlu ve heyecanlı olduğu gözlendi.
Bodrum Belediye Başkanlığı Binası önünde gazetecilere ve halka bir konuşma yapan Ahmet Aras, “25 günde çok çalıştık. Ekibim ve ben geceli gündüzlü el ele vererek çok güzel bir çalışma yaptık. Bodrumlular bizi çok iyi anladı. Diğer partili rakiplerimi de tebrik ediyorum. Onlarda gerçek anlamda güzel bir çalışma yaptılar. Bizi bu güzel sonuca ulaştıran Bodrumlulara söz veriyorum, yarından itibaren CHP rozetimi yakamdan çıkarıyorum. 10 gün sonra turist kafilelerimiz otellerimize gelmeye başlayacak. Bu nedenle çok sıkı çalışma yapmamız gerekiyor.” dedi.

leave a reply