bodrum olay android uygulama
bodrum olay android uygulama
Bodrum Olay | Bodrum Haber, Bodrum Kültür, Bodrum Magazin, Bodrum Siyaset, Bodrum Spor, Bodrum Cemiyet, Bodrum Son Dakika Haberleri

Bahçeşehir Koleji, Köy Şenliği’yle ‘El Verdi’

Bahçeşehir Koleji, Köy Şenliği’yle ‘El Verdi’
pisisoft

Özel Bodrum Bahçeşehir Koleji, “Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası” kapsamında yüzlerce kişinin katılımı ve işbirliğiyle gerçekleştirilen “Köy Şenliği” ile ihtiyaç sahiplerine dokunmaya devam ediyor.
Bu yıl “El Ver” sloganıyla 7 Aralık 2019 Cumartesi günü 4.’sü gerçekleşen ve Türkiye’nin 7 coğrafi bölgesinin kültür mozaiğinden esinlenerek konsepti oluşturulan Köy Şenliği’nden elde edilen gelir; eğitim araç ve gereç ihtiyaçlarının karşılanması için bir köy okuluna bağışlanacak.
Bahçeşehir Koleji öğrencilerinin öğretmenleri eşliğinde hazırladıkları turşu, muhammara gibi doğal ürünler, organik ürün pazarı, keşkek, çiğköfte, boza, gözleme, ekşi maya ekmek, kumda kahve gibi yöresel tatlar ve farklı pek çok alternatif ürünü bir arada sunan şenlikte; Karya Çiçekleri’nin sergilediği halk oyunları gösterisi ve öğretmen, veli, öğrenci düetleriyle söylenen türkülerle keyifli anlar yaşandı. Icco Concept tarafından yıllara meydan okuyan antika ürünlerle oluşturulan dekor ise, katılımcıların yoğun ilgisini çekti.
“Ortak Ruh Önemlidir”
Her yıl şenliğe katılımın daha da arttığını belirten Kampüs Müdürü Barış Anıl Çakır, “2016’dan bu yana her yıl bir adım daha öteye taşıdığımız Köy Şenliği’ni, öğrencilerimizin, velilerimizin, öğretmenlerimizin, destek hizmetlerimizin, idari personelimizin, mutfak ekibimizin ve yöneticilerimizin büyük emeğiyle gerçekleştiriyoruz. Bizi biz yapan şey bu ortak ruh…” şeklinde duygularını ifade ederken; “Çocuklarımızın üretim süreçleri ile ilgili farkındalıklarını artırmak, bilinçli tüketiciler olmalarını sağlamak ve paylaşmanın hazzını yaşatmak en büyük arzumuz. Bizi yalnız bırakmayan, destekleri ile yanımızda olan tüm katılımcılara, sayısı her yıl artan ve ismini sayamadığım tüm ürün tedarikçilerine teşekkürü bir borç biliyorum.” dedi.
İlki 2016’da düzenlenen şenlik kapsamında, Sivil Toplum Kuruluşu Lalibela Food Company ile birlikte yürütülen destek projesiyle Etiyopyalı çocuklar için giysi, ayakkabı, kırtasiye malzemesi, kitap ve oyuncak toplanmıştı. Aynı yıl Kerem Aydınlar Ortaokulu’na Robotik Atölyesi kuruldu. Ardından 2017’de 2.’si “Oyuna Engel Yok” sloganıyla düzenlenen şenlikte elde edilen gelirle Bodrum Kumbahçe’de bir engelli oyun parkı inşa edildi. 2018 yılında ise İzmir Kanserli ve Engelliler Derneği aracılığıyla Milas’a bağlı köylerde yaşayan 3 ihtiyaç sahibine akülü sandalye bağışında bulunuldu.

Bodrum Bahçeşehir Koleji, sosyal sorumluluk projeleri ve farkındalık oluşturan etkinlikleriyle bu yıl da adından söz ettirecek.

REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ