bodrum olay android uygulama
bodrum olay android uygulama
Bodrum Olay | Bodrum Haber, Bodrum Kültür, Bodrum Magazin, Bodrum Siyaset, Bodrum Spor, Bodrum Cemiyet, Bodrum Son Dakika Haberleri

Bahar Datça’da Badem Çiçeği Festivali ile başladı

Bahar Datça’da Badem Çiçeği Festivali ile başladı
allkaria

Muğla Datça’da bahar Badem çiçeği Festivali ile başlar her yıl. Bu sene de öyle oldu.

Geçtiğimiz yıl ilki düzenlenen ve 20 binden fazla misafire ev sahipliği yapan Datça, bu yıl ikincisi düzenlenen Badem Çiçeği Festivaliyle renklendi.

Festivalin ilk gününde, kortej yürüyüşünün ardından Cumhuriyet Meydanı’nda kurulan panayır alanlarında çeşitli etkinlikler gerçekleştirildi.

Datça Kaymakamı Mesut Çoban, açılışta, ilçenin sadece yaz aylarında değil, kış mevsiminde de güzel olduğunu dile getirdi.

Bu tür festivallerle Datça’nın kış güzelliklerini tüm ülkeye göstermek istediklerini belirten Çoban, “Datça 8 Şubat’ta badem çiçeği açan Türkiye’deki tek yerleşim yeri. Bahar Datça’da başlıyor.” dedi.

Datça Belediye Başkanı Gürsel Uçar da Türkiye’nin birçok şehrinin bir kısmının karlar altında olduğunu, Datça’da Badem çiçekleriyle baharı karşıladıklarını söyledi.

Muğla Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Koray Özcan ise Datça’nın ürünleriyle doğasıyla ayrı bir güzellik olduğunu dile getirdi.

Festival kapsamında, “Badem Çiçeği Yürüyüşü”, dans gösterileri, müzik dinletileri yapılacak, panayır alanlarında yöresel lezzetlerin tanıtımı gerçekleştirilecek.

REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ