bodrum olay android uygulama
bodrum olay android uygulama
Bodrum Olay | Bodrum Haber, Bodrum Kültür, Bodrum Magazin, Bodrum Siyaset, Bodrum Spor, Bodrum Cemiyet, Bodrum Son Dakika Haberleri

AYLAN BEBEĞİN DRAMI FİLM OLUYOR

allkaria

Bodrum’da Eylül 2015’in ilk günlerinde sabaha karşı meydana gelen 2 bot faciasının birinde Annesi Rehan Kurdi, ağabeyi Aylan Kurdi ile birlikte hayatını kaybeden ve muhabir Nilüfer Kandırmış Demir’in sahilde yaşamını bitirmiş şekilde yatarken fotoğrafını çektiği 3 yaşındaki Aylan Kurdi’nin dramı film oluyor. Filmi çekecek olan Hollanda’da yaşayan Türk yönetmen Bodrum’a geldi, açıklamalarda bulundu,

Bodrum’un Akyarlar Mahallesi’ndeki Ali Hoca Burnu Plajı’nda umuda yolculukta yaşamını yitiren Aylan bebeğin hayatı film olacak. Filmi çekmek için Bodrum’a gelen ve Hollanda’nın Amsterdam kentinde yaşayan evli ve üç çocuk babası 50 yaşındaki Ömer Sarıkaya, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ile Ankara’da görüşüp projeyi anlattıktan sonra Bodrum’a geldi.
Ömer Sarıkaya, basın mensuplarına yaptığı açıklamada filmde dünyaca ünlü Hollywood yıldızı Mike Mitchell, Daniel Baldwin, Türklerin dizilerden tanıdığı Alman oyuncu Wilma Elles ile birlikte Türk sinemasından Yılmaz Morgül ve Tamer Karadağlı’nın da yer alacağını ve filmin 90 dakikalık olacağını söyledi ve “Yapacağımız film ile mültecilerin yaşadığı drama dikkat çekerek, filmin gelirini mülteciler konusunda yardım çalışmaları yapan kuruluşlara aktaracağız. Filmin çekimlerini sanıyorum Temmuz sonuna doğru bitiririz,, Burada sanatçıların tamamı gönüllü olarak rol alacaklar, yaklaşık 100 bin Euroluk bir bütçe ile işe başlayacağız. Filmde Faslı, Mısırlı çocuklar ile tabiiki Bodrumlularda rol alacak ve filmin ilk gösterimlerini Holywood’da yapacağız çünkü bu filmde Holywoodlu yıldızlarda yer alacak” dedi.
Sarıkaya daha önce İslamofobia , Sessiz Çığlık filmlerini çektiğini ve 1990 lı yıllarda Bodrumda su sporları ile uğraştığını 16 yıldır Hollanda’da yaşadığını söyledi.

REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ