bodrum olay android uygulama
bodrum olay android uygulama
Bodrum Olay | Bodrum Haber, Bodrum Kültür,  Bodrum Magazin, Bodrum Siyaset, Bodrum Spor, Bodrum Cemiyet, Bodrum Son Dakika Haberleri

Avrupa ve Rusya’nın ünlü doğa sanatçısı Bodrum’da

dr mehmet aşık

Bodrum Dans Kulübü – Gençlik ve Kültür Sanat Merkezi AB ofisinin hazırladığı doğa sanatları projesi için Florist Vadim Kazanskiy, Bodrum’a geldi.

1 Mart tarihinde 10 avrupa ülkesinden 30 gönüllü gencin Bodrum’da bir araya gelerek
başladıkları Yaratıcılığını Keşfet isimli Land Art (Doğa Sanatı) projesi, üçüncü haftasında  Avrupa ve Rusya’nın ünlü doğa sanatçısı Florist Vadim Kazanskiy’i ağırlıyor.

Etkinliğini yönlendirmek ve çalıştayları yürütmek üzere BDK Gençlik ve Kültür Sanat Merkezinin davetlisi olarak Bodrum’a gelen ünlü sanatçı, proje alanı olan Cennet Koyunda yaptığı keşif gezisinin ardından gönüllü gençlerle tanışarak çalışmalarına başladı.

2004 Yılından beri Avrupa’nın farklı ülkelerinde çevre ve doğa sanatı temalı festivallere konuk olan ve bir çok etkinliği organize eden Kazanskiy “Bodrum’da çevre konusundaki duyarlılığı artırmak adına gençlerin aldığı bu inisiyatiften mutlu olduğunu ve bu projenin bir parçası olmaktan gurur duyduğunu” aktardı.

Türkiye’ye ilk kez gelen ünlü sanatçı, Bodrum Dans Kulübü’nün organize ettiği Bodrum’da
çevre ve sanat alanlarında faaliyet gösteren dernek ve kuruluşlarla yapılan proje
bilgilendirme toplantısına da katıldı ve kuruluş temsilcileri ile tanıştı.

23 Mart tarihine kadar Cennet Koyunda sürdürülecek çalışmalara destek verecek olan
sanatçı, Cennet Koyunda doğa sanatı eserleri yaparak çevre koruması ve ekolojik yaşamın
önemine dikkat çekecek, çevre ve ekoloji konularında düzenlenen çalıştaylara katılacak.

Bodrum Dans Kulübü başkanı Fatih Özvezneci; Bodrum Dans Kulübü – Gençlik ve Kültür Sanat Merkezimizin ev sahipliğinde 10 ülkeden 30 gönüllü gencin katılımı ile başlattığımız Yaratıcılığını Keşfet” isimli doğa sanatı projemizde Florist Vadim Kazanskiy’i aramızda görmek bizleri çok mutlu etti. AB Gençlik Programları Ofisimizin koordinatörlüğünü yürüttüğü etkinliği yönlendirmek ve çalıştayları yürütmek için Bodrum’a gelmesinden ve kendisiyle tanışmaktan büyük mutluluk duyuyorum.

23 Mart Cumartesi günü saat 15.00 de sanatçımız ve gönüllülerimiz ile oluşturduğumuz doğa sanatı eserlerini tanıtmak için basınımızı ve halkımızı Cennet Koyuna davet ediyoruz.

Yunanistan, Ermenistan, Rusya, Litvanya, Slovakya, Macaristan, Hırvatistan, İtalya, İspanya ve Portekiz’den gelen 30 gönüllü genç ile birlikte sanat eserleri oluşturacak olan Kazanskiy, 23 Mart Cumartesi günü 15.00 de Cennet Koyunda basına ve halka açık yapılacak tanıtım
buluşmasının ardından Bodrum’dan ayrılacak.

REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ