bodrum olay android uygulama
bodrum olay android uygulama
Bodrum Olay | Bodrum Haber, Bodrum Kültür, Bodrum Magazin, Bodrum Siyaset, Bodrum Spor, Bodrum Cemiyet, Bodrum Son Dakika Haberleri

“Atatürk Ve Kayıp Kıta Mu” Söyleşisi

“Atatürk Ve Kayıp Kıta Mu” Söyleşisi
REKLAM ALANI

Dibeklihan’da Orhan Kemal Meydanı’nda gerçekleşecek olan söyleşide Sinan Meydan “Atatürk ve Kayıp Kıta Mu” üzerine araştırmalarını ve birikimlerini anlatacak.
“Atatürk ve Kayıp Kıta Mu” üzerine yazdığı kitabında Meydan; ”Her şey 1930’lu yıllarda Atatürk’ün ileri sürdüğü “Türk Tarih Tezi”yle başladı. Atatürk, 1932 yılından sonra Türk Tarih Tezi’nin “kayıp parçası”nın peşine düştü. “Türklerin Orta Asya’dan önceki ilk yurtları”nı arıyordu. Bu amaçla 1932 yılında Tahsin Bey’i Meksika Büyükelçiliği’ne atadı. Tahsin Bey’in “gizli görev”i Türklerle, Eski Amerika halkları arasındaki ilişkiyi araştırmaktı. 
Tahsin Bey Meksika’da yaptığı araştırmalar sonunda şaşırtıcı bir gerçekle karşılaştı. Buna göre, Türkler, M.Ö 12.000’lerde bir doğal felaket sonunda Pasifik Okyanusu’na gömülen Kayıp Kıta Mu’dan Orta Asya’ya göç etmişlerdi. 
Atatürk Kayıp Kıta Mu’da Ne Aradı? 
Tahsin Bey’in Meksika’dan Atatürk’e gönderdiği raporlarda hangi bilgiler vardı? 
Atatürk J. Churchward’ın Kayıp Kıta Mu konulu dört kitabını neden Türkçe’ye tercüme ettirdi? Atatürk Tahsin Bey’in bazı raporlarını neden eleştirdi? 
Kayıp Kıta Mu nasıl bir yerdi? 
Türkçe’yle eski Amerikan halklarının dilleri arasındaki şaşırtıcı benzerlikler nelerdi?… 
Ve daha pek çok bilinmeyen sorunun yanıtını “Atatürk ve Kayıp Kıta Mu”da bulacaksınız.” diyor.

REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ