Aras: Bodrum’u Bodrum yapan tüm değerlerimizi destekleyeceğiz

CHP Bodrum Belediye Başkan Adayı Ahmet Aras, geçmiş dönemlerde görev almış ilçe ve belediye başkanları, meclis üyeleri ve CHP’ye emek veren duayenlerle kahvaltıda bir araya geldi. Aynı gün, Bodrum’un yeşil mahallesi Bitez’i de dolaşan Ahmet Aras, Bodrum’un tüm yerel değerlerini birer ‘marka’ haline getireceklerini belirterek, Bodrum’un her mahallesini Bodrum kimliğine yeniden kavuşturmanın sözünü verdi.

CHP Bodrum Belediye Başkan Adayı Ahmet Aras, Bodrum Belediyesi’ni yönetirken, bugüne kadar Bodrum’a hizmet vermiş isimlerin tecrübe ve birikimlerinden yararlanacak. Aras, bu düşünceyle, Bodrum CHP’nin geçmiş dönem ilçe ve belediye başkanları, meclis üyeleri ve parti duayenleriyle Kumbahçe’deki kahvaltıda bir araya geldi. Aras, “Sizlerin desteği benim için çok önemli. Beni sürekli yönlendirmenizi ve eleştirmenizi bekliyorum. Buna ihtiyacım var. Bodrum Belediyesi’ni sizlerle birlikte yöneteceğiz. Önümüzdeki 5 yıllık çalışmamızla beraber, Bodrum’da artık herhangi başka bir partinin ismi geçmeyecek. Size bunun sözünü veriyorum. CHP’li Bodrum Belediyesi Türkiye’ye ve dünyaya örnek olacak”diye konuştu.

Biz Bodrum’un yerel değerlerini destekliyoruz

CHP Adayı Ahmet Aras, aynı gün Bitez’deki esnafları ziyaret etti. Kış aylarında su taşkınları ve sel nedeniyle zor günler yaşayan Bitezlilere “İlk işimiz Bitez’deki dere ıslahını yapmak ve sel olayını gündeminizden kalıcı olarak çıkarmak olacak”sözü verdi. Bitez köy içinin otantik dokusunu yeniden canlandıracaklarını söyleyen Aras, “Bitez’deki her işletmemiz, her dükkanımız, Bodrum mimarisine ve konseptine göre düzenlenecek. Biz de size destek olacağız. Burası, Bodrum mavisi ve begonvilleriyle tıpkı eski günlerdeki gibi, tam bir Bodrum köyü olacak” dedi.

Bodrum’un ‘marka’ haline gelen ürünlerini ve mekanlarını önemsediklerini belirten Aras, “Yerel değerlerimizi belediye olarak desteklemek zorundayız. Biz bunun sözünü veriyoruz” diye konuştu.

Yabancı uyruklu Bodrumlular daha temiz bir bodrum istiyor

Aras Bitez köy içi esnaf ziyaretlerinin ardından Ortakent’e geçti. Burada da esnaflarla sohbet etme fırsatı bulan CHP Adayı daha sonra Bodrum’daki yerleşik yaşayan yabancılarla bir araya geldi. Uzun yıllardır Bodrum’da yaşayan ve Bodrum’u memleketleri gibi benimseyen yabancı yurttaşların, özellikle deniz temizliği ve altyapı gibi sorun ve beklentilerini dinleyen Aras, projelerini anlattı. 1 Nisandan sonra Bodrum’da çok şey değişecek dedi. Bodrum’da kontrollü büyümeyi sağlamak için ‘yanlış’ olan her projenin karşısında duracaklarının teminatını veren Aras, “Cumhuriyet Halk Partisi’nin yolu
Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu önder Atatürk’ün yoludur. Bizim bütün fikirlerimizin ışığı Atatürk’tür. CHP Belediyeciliğinde işte tam da bu nedenle ayrım olmaz, herkes eşittir, kimse ötekileştirilmez. Bodrum, tüm milletten, tüm dinlerden, tüm mezheplerden, etnik kökenlerden insanların barış ve huzur içinde yaşadığı bir dünya kentidir ve öyle de kalmalıdır”diye konuştu.

leave a reply