Anneleri ölen yavru kirpileri biberonla besliyorlar

Muğla'nın Bodrum ilçesinde bir iş yerinin bahçesinde bulunan yavru kirpilere çalışanlar sahip çıktı. Kirpilerin annelerinin bir aracın çarpması sonucu telef olduğunun anlaşılması üzerine, çalışanlar, yavruları sahiplendi. Kirpi yavrularından 2'si öldü. Çalışanlar, diğer yavruları yaşatmak için çaba gösteriyor. ( Ali Ballı - Anadolu Ajansı )

Bodrum’da bir firmanın çalışanları, iş yerinin bahçesinde buldukları kirpi yavrularına özenle bakıyor

Firmanın vardiya amiri Tamer Yaman (fotoğrafta), AA muhabirine açıklama yaptı.
Muğla’nın Bodrum ilçesinde bir iş yerinin bahçesinde bulunan yavru kirpilere çalışanlar sahip çıktı.
Kirpilerin annelerinin bir aracın çarpması sonucu telef olduğunun anlaşılması üzerine, çalışanlar, yavruları sahiplendi. Kirpi yavrularından 2’si öldü.

Kirpi yavrularından 2’si öldü.
Çalışanlar, diğer yavruları yaşatmak için çaba gösteriyor. ( Ali Ballı – Anadolu Ajansı )

Bodrum’da bir iş yerinin bahçesinde bulunan kirpi yavrularına çalışanlar sahip çıktı.

Yakaköy Mahallesi’nde bir firmaya ait deponun bahçesindeki otların arasında, iş yeri çalışanları tarafından yeni doğmuş 4 kirpi bulundu.

Kirpilerin annelerinin bir aracın çarpması sonucu telef olduğunun anlaşılması üzerine, çalışanlar, yavruları sahiplendi. Kirpi yavrularından 2’si öldü.

Çalışanlar, diğer yavruları yaşatmak için çaba gösteriyor.

Firmanın vardiya amiri Tamer Yaman, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yavruların annesinin bir araç tarafından ezildiğini görünce büyük üzüntü yaşadıklarını söyledi.

Veterinerle irtibata geçtiklerini ifade eden Yaman, “Veterinere ne yapmamız gerektiğini sorduk. Toz kedi mamasıyla biberon yardımıyla besleyebileceğimizi belirttiler. Biberonla besliyoruz. Toplumda hayvanlara eziyet edenleri görüyoruz ama bunların hepsi bir canlı. Biz, bunları hayatta tutabilmek için uğraşıyoruz. Durumu yetkililere bildirdik, inşallah yavruları yaşatacağız.” diye konuştu.

leave a reply