Alzeimer hastasının, kıyafetindeki numara yol gösterici

Ula-Turnalı mevkisinde yaşayan alzeimer hastası Tican, sürekli uzaklaştığı evini hastalığı nedeniyle bulamaz hale geldi.

0
29
Muğla'nın Ula ilçesinde sürekli kaybolan alzaymır hastası 87 yaşındaki Nazmi Tican çocukları tarafından elbisesine işlenen telefon numarası sayesinde bulunuyor. ( AA)
Muğla’nın Ula ilçesinde sürekli kaybolan alzaymır hastası 87 yaşındaki Nazmi Tican çocukları tarafından elbisesine işlenen telefon numarası sayesinde bulunuyor.(AA )

Muğla‘nın Ula ilçesinde sürekli kaybolan alzeimer hastası 87 yaşındaki Nazmi Tican  çocukları tarafından elbisesine işlenen telefon numarası sayesinde bulunuyor.

Turnalı mevkisinde yaşayan alzeimer hastası Tican, sürekli uzaklaştığı evini hastalığı nedeniyle bulamaz hale geldi. Bazen uzun süren aramalar sonucu bulunan Tican’ın çocukları,  babalarının kıyafetlerine isim ve soy ismi ile bir telefon numarasını iğne ve iplikle işledi.

Tican, artık kıyafetindeki numaralar sayesinde kaybolduktan kısa süre sonra ailesine kavuşuyor.

Tican’ın torunu Mehmet Ersoy,  kaybolduğunda dedesinin başına bir olumsuzluk geleceği korkusu yaşadıklarını söyledi.

Dedelerini tanımayan kişilerin kıyafetindeki numara sayesinde kendilerine ulaştığını anlatan Ersoy, dedesinin bu sayede kısa sürede bulunduğunu dile getirdi

Paylaş
Önceki İçerikBelindeki korsede uyuşturucu saklamış
Sonraki İçerikGEKA 2019 destek programını açıklıyor
Ercan Vuranlar
Hürriyet Gazetesinde muhabirlik yapmaya başlayarak gazeteciliğe adım atan Ercan Vuranlar, daha sonra Hürriyet Gazetesi Londra Bürosunda çalışmış ve buradan da emekli olmuştur. Ancak gazeteciliğe Londra’da yayınladığı ilk Türk Gazetesi “Olay” ile, yayıncılığa başlamıştır. Daha sonra sırasıyle İngilizce ‘Green Lanes Express Gazetesi’ ve ‘Günaydın’ gazetelerini yayınlayan Ercan Vuranlar, 2000 yılında Bodrum’a yerleşince Londra’daki bu gazeteleri satmıştır. Londra Olay Gazetesi halen yayın hayatına devam etmektedir..

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here