ALKOLLÜ SÜRÜCÜ’NDEN ŞOK EDEN SAVUNMA…

Alkollü sürücüden ‘high speed’ iddiası

Bodrum’da güvenlik kamerasına yansıyan, ikiz kardeşlerden birinin öldüğü, diğerinin de aralarında olduğu 3 kişinin yaralandığı  kazaya ilişkin tutuklanan sürücünün yargılanmasına başlandı.

Bodrum Ağır Ceza Mahkemesinde tutuklu sanık Ali Osman Kunduz’un ilk  kez hakim karşısına çıktığı duruşmada, kazada yaralanan Oğuzhan Önel, hayatını  kaybeden Doğukan Tanışan ile yaralanan ikizi Batuhan Tanışan’ın annesi Hanım ve  babası Muzaffer Tanışan müşteki sıfatıyla hazır bulundu.

Sanık Kunduz, kazadan bir gün önce ilçeye tatile geldiğini,  konakladığı otelden dışarı çıkmadan önce içki içtiğini söyledi.

Otelin yakınındaki sahile gittiğini ve aracını uygun bir yere park  ettiğini ifade eden Kunduz, burada ismini sonradan “Oğuzhan” olarak öğrendiği  kişiyle tanıştığını ve bir süre sonra söz konusu gencin yanındaki iki kişiyle,  otomobiliyle dolaştıklarını anlattı.

Kunduz, otele dönerken Oğuzhan ve arkada oturan gençlerden birisinin  “Ağabey sosyal medyadayız, canlı yayın yapıyoruz, high speed (yüksek hız) yapar  mısın?” dediğini öne sürdü. Bunun üzerine hızlandığını belirten Kunduz, şöyle  konuştu:

“Hatırladığım kadarıyla kilometre 160 yahut 170’e kadar çıktı.  Işıklardan birden bir kavşaga geldiğimizi gördüm. ‘Bu ne?’ diye şaşırdım. Arabayı toparlayamadım, kavşağa girdim. Araba takla attı. Kaza bu şekilde meydana geldi.  Benim ve Oğuzhan’ın emniyet kemeri bağlıydı. Oğuzhan, arkada oturan Batuhan ve  Doğukan’a ‘Emnyet kemerinizi bağlayın’ demişti ancak şahısların emniyet kemeri  bağlayıp, bağlamadıklarını görmedim. Kazanın meydana geldiği kavşakta neredeyse  hiç ışıklandırma yoktu. Hatırladığım kadarıyla yol ıslak değildi. Kaza anlattığım  şekilde meydana geldi. Her şeyin hayırlısı olsun. Başka bir şey söylemek  istemiyorum.”

“Hız yapmasını söylemedim”

Müşteki Oğuzhan Önel ise yolculuk esnasında sosyal medya üzerinden  yayın yaptığını ancak sanığa hız yapmasını söylemediğini ifade etti.

Önel, sanıktan şikayetçi olduğunu dile getirdi.

Kazada ikizlerinden Doğukan’ı kaybeden Hanım Tanışan da diğer oğlu  Batuhan’ın yürüyemediği için duruşmaya katılamadığını söyledi. Hiç kimsenin içki  içip direksiyon başına geçmemesini dileyen Tanışan, “Adalet yerini bulsun. Başka  Doğukanlar ölmesin, annelerin canı yanmasın.” dedi.

Baba Muzaffer Tanışan da adaletin yerini bulmasını istediklerini  kaydetti.

Yaralanan Batuhan’ın ifadesinin alınması, teknik raporlar ve görüntü  kayıtlarının İstanbul Adli Tıp Kurumuna gönderilmesine karar veren mahkeme  heyeti, duruşmayı 14 Aralık’a erteledi.

3 Temmuz’da Konacık Mahallesi Atatürk Bulvarı’nda meydana gelen trafik  kazasında, Ali Osman Kunduz yönetimindeki yabancı plakalı otomobil , yoldan çıkıp  devrilerek iş yerinin istinat duvarına çarpmıştı. Kazada sürücü ile devrilen  araçtaki Oğuzhan Önel ile Göztepe Spor Kulübü altyapı sporcusu olan ikiz  kardeşler Batuhan ve Doğukan Tanışan (16) yaralanmıştı. 112 Acil Servis  ekiplerince ilk müdahaleleri yapılan yaralılardan Doğukan Tanışan, kaza yerinde  hayatını kaybetmişti. Otomobil sürücüsü, tedavisinin ardından tutuklanmıştı.

Öte yandan, kavşağa hızla giren otomobilin kaldırımı aşıp devrimesi ve  istinat duvarına çarpma anı çevredeki bir iş yerinin güvenlik kamerasına  yansımıştı.

leave a reply