Ali Öztürk’ten Esnaflara Söz: Bodrum Sermayesini Güçlendireceğiz

Cumhuriyet Halk Partisi Bodrum Belediye Başkanlığı aday adayı Harita ve Kadastro Mühendisi Ali Öztürk adaylık sürecindeki ziyaretlerinden birini de Bodrum Esnaf ve Sanatkarlar Odası’na yaptı. Bodrum ticaretinin nabzını elinde tutan oda başkanı Erdoğan Başeymez ile bir araya gelen Ali Öztürk, Bodrum sermayesinin güçlenmesi için çalışacaklarını söyledi.
Bodrum’da kayıtdışı esnafların ciddi bir sorun oluşturduğunu söyleyen oda başkanı Erdoğan Başeymez, önceliklerinin kaldırımlardaki tezgahlara ve işgallere göz yumulmamasını istedi. Bodrum Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Erdoğan Başeymez yerel yönetimlerden beklentilerini Ali Öztürk ile paylaştı:
“Bodrum’da civar kentlerden ve büyük şehirlerden gelen satıcı ve tüccarlar buradan kazandıklarını geldikleri kentlere götürüyor.”
“Kayıtdışı esnaf sorunumuz var. İşyeri ruhsatı alanlar, odamıza kayıt olmadan yasal yükümlülüklerini yerine getirmeden iş yapabiliyor. Bunun önlenmesini istiyoruz.”
“Küçücük tezgahlar gibi görünse de esnaf için büyük bir sorun olan kaldırım üzerlerinde, köşe başlarında yapılan satışlar var. İşgaliye konusunda bir başı boşluk söz konusu. Bunların denetlenmesini ve engellenmesini istiyoruz.”
Cumhuriyet Halk Partisi Bodrum Belediye Başkanlığı aday adayı Ali Öztürk de esnaflardan gelen bu sorunların çözümüne ilişkin önerilerinde şunları söyledi:
“Esnafı ve onların ticaretini koruyup kolaylaştıracak yasalarımız var. Bunların titizlikle uygulanmasını sağlayacağız. 6000 civarında üyesi olan bu odayı daha da güçlendirmek istiyoruz.”
“Bodrum bugün sermayenin kuşatması altındadır, Bodrum’u teslim almaya çalışmaktadır. Biz Bodrum sermayesinin güçlenmesi için çalışacağız. Bu bilinçle hareket edeceğiz.”
“Bodrum’da kazanılan paranın Bodrum’da kalmasını istiyoruz. Bunun için belediye başkanı olduğumuzda üzerimize düşeni yapacağız. Bodrum’da yılın 12 ayı açık kalan esnafı destekleyecek projeleri hayata geçireceğiz.”

Ali Öztürk Hakkında:
31 Mart 2019 tarihinde yapılacak seçimlerde de Cumhuriyet Halk Partisi adına Bodrum Belediye Başkanı olmak için çalışan Ali Öztürk 12 Ekim 1972 Bodrum doğumlu, evli ve iki çocuk sahibi. Yıldız Teknik Üniversitesi Harita ve Kadastro Mühendisliği bölümününden mezun ve 2000 yılından bu yana Bodrum’da serbest mühendislik yapmakta.
30 Mart 2014 yerel seçimlerinde Bodrum Belediyesi’ne Ortakent Yahşi mahallesinden önseçimle aday olarak meclis üyesi seçildi ve Bodrum Belediyesi’nde önce imar komisyonunda sonra Belediye Encümeninde görev yaptı. Mart 2015 yılında Karaova Tanıtma ve Dayanışma Derneği’ni arkadaşlarıyla kurarak Pınarlıbelen eski ilköğretim okulu ve Yeniköy İlköğretim okulunun tadilatlarını
yaparak önce topluma sonra Milli Eğitime kazandırdı, Mumcular merkezde Karaova Halk Kütüphanesi’ni kurarak hayata geçmesini sağladı. Dernek aracılığıyla Karaova bölgesinde 14 tanesi Bodrum, 8 tanesi de Milas’a bağlı köylerde kırsal kalkınma, tarıma dayalı turizm, agro kültürün öncülüğünü yaparak Bodrum’un turizminin çeşitlendirilmesi için çalışmakta.

leave a reply