Alevi Bektaşi Derneğinden Ziyaret

0

Bodrum Alevi Bektaşi Kültür Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’u ziyaret etti.
Ziyarete Bodrum Alevi Bektaşi Kültür Derneği Başkanı Cem Yalçın, Alevi Dedesi  Mustafa Eyidoğan, Kumköy Muhtarı Ergün Taş, Kumköy-İrmene Güzelleştirme Derneği Başkanı Süleyman Uyan, dernek sekreteri Naciye Bayır ve dernek üyeleri Özay Kartal, Ahmet Sevindi, Leyla Kaplan ve Hüseyin Sağkal katıldı.
Bodrum Alevi Bektaşi Kültür Derneği Başkanı Cem Yalçın, Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Altındağ’ın vefatından duydukları üzüntüyü dile getirerek, “İsmail beyin zamansız ölümü hepimizi derinden sarsmıştır. Kendisi, Bodrumun yetiştirdiği en önemli değerlerden biriydi. Başımız sağ olsun.” dedi.
Yalçın ziyarette ayrıca her yıl geleneksel olarak düzenlenen “Canlar Şenliği’ne Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’u ve tüm Bodrumluları davet etti.
Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, dernek yönetimine teşekkür ederek, “Hoşgörünün, barışın, sevginin, birlikteliğin ve karşılıklı saygının hayat bulduğu bu topraklarda yapılacak böyle etkinliklere her zaman destek vermeliyiz. Her yıl geleneksel olarak gerçekleştirdiğiniz bu güzel etkinlik için sizlere çok teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

 

Paylaş
Önceki İçerik‘Binbir surat’ lakaplı cezaevi firarisi, Bodrum’da yakalandı
Sonraki İçerikPsikolojik Destek Tedaviye Olumlu Etki Ediyor
Ercan Vuranlar
Hürriyet Gazetesinde muhabirlik yapmaya başlayarak gazeteciliğe adım atan Ercan Vuranlar, daha sonra Hürriyet Gazetesi Londra Bürosunda çalışmış ve buradan da emekli olmuştur. Ancak gazeteciliğe Londra’da yayınladığı ilk Türk Gazetesi “Olay” ile, yayıncılığa başlamıştır. Daha sonra sırasıyle İngilizce ‘Green Lanes Express Gazetesi’ ve ‘Günaydın’ gazetelerini yayınlayan Ercan Vuranlar, 2000 yılında Bodrum’a yerleşince Londra’daki bu gazeteleri satmıştır. Londra Olay Gazetesi halen yayın hayatına devam etmektedir..

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here