Alev Ermiş Mavitan GA’U Antique’te

Sanatçı Alev Ermiş Mavitan, GA’U Antique’te eserlerini sergiledi.

HABER:Ayla OFLAZ

Pastel ve yağlı boya eserleri ile geleneğe bir teknik olan cam altı eserleri ile öne çıkan sanatçı Alev Ermiş Mavitan, GA’U Antique’te eserlerini sergiledi.

Günümüzde çok az sanatçının kullandığı, farklı boyaların görülen imajın tam tersi sırayla boyanmasıyla oluşturulan cam altı tekniğini ustaca kullanan sanatçı Alev Ermiş Mavitan, Bodrum Ga’u Antique’de büyük ilgi gördü.

Ege’li bir kadından duyduğu, “Baktın yapamıyorsun, yapmayacaksın. Baktın yapıyorsun, yapacaksın” cümlesindeki yaşamı anlama derinliği ve Hint kültürüne ait  “Om” ve “Yin & Yang” felsefelerinin yaşamı ve evreni açıklaması çevresinde kurguladığını söyleyen sanatçı Alev Ermiş Mavitan, gösterilen ilgiden mutluydu.

Her biri ODTÜ (Ortadoğu Teknik Üniversitesi) mezunu olan Atahan’ların bir aile işletmesi olarak açtıkları GA’U; cafe, bar ve restoran olarak hizmet vermesinin yanı sıra Hülya Atahan’ın  35 yıldır topladığı ve keyifle taktığı dünyanın çeşitli bölgelerinin özgün takıları ile antika objelerden oluşan galeri bölümü de görülmeye değer.

leave a reply