AKP Seçim Koordinasyon Merkezini Bakan Çavuşoğlu açtı

AK Parti İl Başkanı Kadem Mete, Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Nil Hıdır, Bodrum Belediye Başkan Adayı Tahir Ateş, Seçim Koordinasyon Merkezinin açılış kurdelesini kesti.

Bodrum’da AKP seçim Koordinasyon merkezinin açılışını Bakan Çavuşoğlu yaptı.

AK Parti İl Başkanı Kadem Mete, Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Nil Hıdır, Bodrum Belediye Başkan Adayı Tahir Ateş, Seçim Koordinasyon Merkezinin açılış kurdelesini kesti.

Bakan Çavuşoğlu açılışta Türkiye’nin girişimci insanı ve dış politkası ile dünyada söz sahibi olduğunu belirterek “Türkiye’nin bugün insani yardımda dünyada birincisi olması milletin sayesindedir. İmkanlarımız var ki yardım edebiliyoruz. Ne kadar güçlü olursak yurt dışında yaşayan vatandaşlarımızı, soydaşlarımızı, akraba toplulukları ve ecdadımızın miras bıraktığı tüm eserleri daha iyi korur, savunur, onlara Türkiye Cumhuriyeti devletinin var olduğunu hissettirir ve ihya ederiz. Bu nedenle çok güçlü olmamız lazım. Türkiye bugün girişimci ve insani dış politikası ile dünyanın her yerinde söz sahibi. Etrafımızda ve dünyada sorunlar var. Ama şundan emin olun, hiçbir şey kontrolümüzün dışında değil. Bugün üstesinden gelemeyeceğimiz, çözemeyeceğimiz hiçbir sorun yok.”

Suriye’deki savaşa çözüm üretmek, Irak’ın yeniden ihyası ve inşası, Yemen ve Libya’daki sorunlar için çaba sarf ettiklerini aktaran Çavuşoğlu, “Kutsal davalarımıza sahip çıkıyoruz. Bugün Türkiye olmasa Kudüs’e kimse sahip çıkmaz. İstese de sahip çıkamaz, çünkü o mecalleri, o cesaretleri yok. Ege’de, Doğu Akdeniz’de, Kıbrıs’ta, Türkiye’nin ve Kıbrıs Türk halkının hakkını yedirmedik, bundan sonra da yedirmeyeceğiz” şeklinde konuştu.

Çavuşoğlu, Bodrum Denizciler Kahvesi’ni ziyaret ederek, esnafla sohbet etti.

Bodrum’daki programının ardından Milas ilçesinde, açık maden sahasında kaya altında kalarak yaşamını yitiren Şükrü Otlak’ın ailesini ziyaret eden Çavuşoğlu, taziyelerini iletti.

leave a reply