AKDİN KARDEŞLERİ VURAN ŞÜPHELİLER BODRUM’A GETİRİLDİ

0
37
2006 yılında Trabzon’da İtalyan Katolik Kilisesi rahibi Andrea Santoro’yu öldüren Oğuzhan Akdin ve ağabeyi Alparslan Akdin’i silahla yaralayan iki şüpheli Antalya’da yakalanarak Bodrum’a getirildi. Şüphelilerin sağlık kontrolü için getirildikleri Bodrum Devlet Hastanesi’nde geniş güvenlik önlemi alınırken, Özel Haraket polisleri de KOM Grup Amirliği ekiplerine eşlik etti.
Ortakent-Yahşi Mahallesi Ali Kelle Ormanı mevkiinde Akdin kardeşler, E.D. ve S.K. isimli şahıslarla yaşadıkları tartışmanın kavgaya dönüşmesi üzerine ateşli silahla bacaklarından vuruldu. Akdin kardeşlerden Alparslan Akdin ağır yaralanırken, Oğuzhan Akdin ise hafif şekilde yaralandı. Olay sonrası yaralı Akdin kardeşler, Bodrum’da özel bir hastanede tedavi altına alındı. Akdin kardeşleri vurarak olay yerinden kaçan şahısların yakalanması için çalışma başlatıldı.
Bodrum Emniyet Müdürlüğü KOM Büro Amirliği ekipleri şüphelilerin bindiği araçlar üzerinde güvenlik kamera ve MOBESE görüntüleri üzerinde yoğunlaştı. Şüphelilerin olay sırasında kullandıkları ve kaçtıkları aracın tespit edilmesi üzerine aracın karayolu üzerindeki hareketleri takip edilerek şüphelilerin Antalya’ya kaçtıkları tespit edildi.
Muğla Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Müdürlüğü tarafından Bodrum’a özel bir ekip görevlendirildi. Özel ekip şüphelilerin Antalya merkezde olduğunu tespit ederek kaldıkları eve operasyon düzenledi. Operasyonda İtalyan Katolik Kilisesi rahibi Santoro’yu öldüren Oğuzhan Akdin ve ağabeyi Alparslan Akdin’i ayaklarından silahla yaralayan E.D ve S.K. isimli şüpheliler evde kıskıvrak yakalandı. Yakalanan iki şüpheli gece saatlerinde Özel Harekat ekipleri eşliğinde Bodrum’a getirdi. Bodrum KOM Grup Amirliği’ne getirilen iki şüpheli Bodrum Devlet Hastanesinde sağlık kontrolünden geçirildiler.
Yakalanan iki şüpheli emniyetteki sorgularının ardından Bodrum adliyesine sevk edilecekler.
Paylaş
Önceki İçerikZıpkınla 40 kiloluk liça balığı yakaladı
Sonraki İçerikBaşkan Kocadon, Marmaris’te..
Ercan Vuranlar
Hürriyet Gazetesinde muhabirlik yapmaya başlayarak gazeteciliğe adım atan Ercan Vuranlar, daha sonra Hürriyet Gazetesi Londra Bürosunda çalışmış ve buradan da emekli olmuştur. Ancak gazeteciliğe Londra’da yayınladığı ilk Türk Gazetesi “Olay” ile, yayıncılığa başlamıştır. Daha sonra sırasıyle İngilizce ‘Green Lanes Express Gazetesi’ ve ‘Günaydın’ gazetelerini yayınlayan Ercan Vuranlar, 2000 yılında Bodrum’a yerleşince Londra’daki bu gazeteleri satmıştır. Londra Olay Gazetesi halen yayın hayatına devam etmektedir..

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here