bodrum olay android uygulama
bodrum olay android uygulama
Bodrum Olay | Bodrum Haber, Bodrum Kültür, Bodrum Magazin, Bodrum Siyaset, Bodrum Spor, Bodrum Cemiyet, Bodrum Son Dakika Haberleri

Ak Parti Muğla İl Başkanı Mete Ateş Püskürdü

Ak Parti Muğla İl Başkanı Mete Ateş Püskürdü
allkaria
AK Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete CHP’yi hedef alarak sert konuştu. Mete “Televizyon ekranlarından milleti sokağa çağıranların hayali malumdur. Demokratik yollarla kazanamadıkları mücadeleyi gezi ve benzeri olaylarla başaracaklarını düşünmektedirler. Yasaklarla, yokluklarla ve antidemokratik birçok fikir ve eylemlerle anılan CHP’nin il başkanına da bu durumu savunmak kalıyor” dedi.
Başkan Mete, gazetecilere yaptığı açıklamada, özgür, tarafsız, objektif, ahlaki değerleri göz ardı etmeyen basının ülke menfaatleri için hayati önem taşıdığını söyledi.

“Yasaklarla, yokluklarla ve antidemokratik birçok fikir ve eylemlerle anılan CHP’nin il başkanına da bu durumu savunmak kalıyor”

Demokrasinin olmazsa olmazı olan basının, bin bir zahmetle görevini yerine getirmesi, vatandaşın haber alma özgürlüğünü sağlaması, sosyal medyanın da vatandaşın hayatına girmesi ile doğru, tarafsız ve güvenilir haberi ulaştırma gayretinin takdire şayan olduğunu kaydetti.

Karışıklık Çıkarmak istiyorlar

Ellerinde bulundurdukları medya gücünü milletin sesini duyurmak yerine kendi iddia ve ideallerini yansıtmanın telaşı içerisinde ülkede karışıklık çıkmasının hayalini kuranların nasıl bir yanlışın içerisinde olduklarının en kısa zamanda farkına varacaklarını anlattı.

Mete, “Televizyon ekranlarından milleti sokağa çağıranların hayali malumdur. Demokratik yollarla kazanamadıkları mücadeleyi gezi ve benzeri olaylarla başaracaklarını düşünmektedirler.

Yasaklarla, yokluklarla ve antidemokratik birçok fikir ve eylemlerle anılan CHP’nin il başkanına da bu durumu savunmak kalıyor.” diye konuştu.

“Tek adam” benzetmesini gaflet olarak değerlendirdi

CHP Muğla İl Başkanının 15 Temmuz gecesi “Biz ölümüne” diyerek halkıyla birlikte sokaklarda olan, demokrasiye müdahaleyi canı pahasına önleyen, girdiği her seçimi milletin takdiri ile zaferle neticelendiren bir lidere “tek adam” rejimi benzetmesi gafletinde bulunduğunu anlatan Mete, şunları kaydetti:

“Malum partinin il başkanı tek adam rejimi görmek istiyorsa kendi partisini gözden geçirmelidir.

Hatta kaybettiği onca seçime rağmen, tabanın sesine kulak tıkayan, istifa diyeni ihraç eden genel başkanları kendilerine bu konuda çok güzel bir örnek teşkil etmektedir.

Aslında çok açık ortadadır ki CHP İl Başkanının çabası, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı hedef alarak kendi parti merkezleri ve il teşkilatlarındaki tek adamlığı gölgelemektir.

Fikir ve eylemlerindeki sığlığı ‘sadece şu gazeteleri okuyacağız, şu televizyon kanalını seyredeceğiz’ diyerek itiraf eden il başkanına tavsiyemiz şudur ki aziz milletimiz hangi gazeteyi okuyacağını, hangi televizyon kanalını izleyeceğini, ne zaman sokağa çıkacağını, çok iyi bilir.”

Türk milletinin ferasetinin asla küçümsenmeyeceğini vurgulayan Mete, “Türkiye’yi başka ülkelerle karıştırmayınız.

Cumhurbaşkanımızın ifade ettiği sözleri bir kez daha hatırlatmak istiyoruz. Burası Fransa değil. Burası Hollanda da değil.

Gezi hayalinizin gerçekleşmesine milletimiz asla izin vermeyecektir. Savunduğunuz kişi ‘PKK’ya teşekkür etmeliyiz’ diyen birisidir.

Size, toprağında şehit kanı olan, ve en çok şehit veren illerden biri olan Muğla’da siyaset yaptığınızı hatırlatmak isterim.

Sahip çıkacaksanız eğer bölücü terör örgütlerine teşekkür edenlere değil, canını vatan uğruna feda edenlere sahip çıkın.” şeklinde konuştu.

Kadem Mete, milletin ferasetine güvendiklerini anlatarak, terör örgütlerinin siyasi uzantıları ile kol kola seçim çalışmaları yürütenlerden de milletin rahatsız olduğunu ifade etti.

REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ