AK PARTİ KADIN KOLLARI KONGRESİNİ YAPTI

Ak Parti Bodrum İlçe Başkanlığı 5.Olağan Kadın Kolları Kongresi’ni yaptı. 400 delegeden 250’sinin oy kullandığı seçimde oyların tamamını alan tek aday Hülya Metin Ak Parti İlçe Kadın Kolları Başkanı oldu.

Oasis Nurol Kültür Merkezi’nde yapılan kongreye Ak Parti Genel Merkez Tanıtım ve Medya Başkan Yardımcısı Yelda Erol Gökcan, Muğla İl Başkanı Kadem Mete, Muğla Milletvekili Nihat Öztürk, Bodrum İlçe Başkanı Ömer Özmen, MHP Bodrum İlçe Başkanı Cengizhan Sancar, Muğla Kadın Kolları Başkanı Ümmühan Toksöz, Ak Parti Kadın Kolları Başkanlığı’na atanan Hülya Metin ile partililer katıldı.

Saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşımızın okunup divanın oluşturulduğu kongrede bir konuşma yapan İl Başkanı Kadem Mete, 4 Mart’ta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Muğla’da yapılacak kadın kolları kongresine geleceğini hatırlatarak tüm partilileri o tarihte Muğla’ya davet ettiği konuşmasından şöyle dedi:

“Hiçbir partide Ak Parti’de olduğu kadar kadınlara değer verilmez. Onlar sözde dile getirirler, ama bizim özümüzde vardır. Gerçekten hanımların önünü açan, onlara toplumda sahip olduğu yeri gösteren biricik parti Ak Parti. Bu davanın içerisinde görev alan hanımlar, gerçekten doğru yerdesiniz.”

“2019 yılında yükümüz çok ağır ama asla kaldırılmayacak bir yük değil” diyerek sözlerini sürdüren Başkan Mete, “Dün Ankara’da Artvin İl Başkanı ile beraberdik. Dedik ki; ÖDP’den bu bayrağı nasıl devraldınız? Hopa gibi bir yerde Ak Parti’nin bayrağını nasıl göndere çektiniz. Cevabı hepimizin bildiği bir şeydi. İnandık ve çok çalıştık.  CHP’nin bile yeteri kadar sol olmadığı Hopa’da bugün Ak Partili bir belediye varsa bu azmin ve inancın zaferidir” diye konuştu.

Muğla Milletvekili Nihat Öztürk ise Ak Parti’nin başarısında büyük payın kadınlara ait olduğunun söyledi. Öztürk “Ben partimizin kuruluşundan bugüne kadar emek harcayan kadınlarımıza teşekkürlerimi sunuyorum. İnşallah 2019 seçimlerinde hem Bodrum’u hem de Muğla’yı inandırıp belediyeciliğin nasıl yapılacağını diğer illerde nasıl gösterdiysek Bodrum ve Muğla’da da gösteririz. Ak Parti bir fedakarlık hareketi. O yüzden bayanlar ve gençler bu hareketin baş aktörleri” şeklinde konuştu.

Ak Parti Kadın Kolları Başkanlığı’na atanan Hülya Metin ise Kent Haber’e duygu ve düşüncelerini şu sözlerle anlattı:

“Çok güzel bir kongre oldu. Milletvekillerimize, il ve ilçe başkanımıza, katılımcıların hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Çok güzel bir yönetimimiz var, çok güze şeyler yapmak için buraya geldik.  Allah yüzümüzü kara çıkartmasın. Ben zoru severim.”

400 delegeden 250’sinin oy kullandığı seçimde oyların tamamını alan Hülya Metin Ak Parti İlçe Kadın Kolları Başkanı oldu.

Hülya Metin başkanlığındaki yönetim kurulu üyeleri şu isimlerden oluşuyor:

Asil:

Aydan Kormaz, Ayşegül Özcan, Azime Erkal, Bılge Kaya, Çiğdem Altun, Fethiye Beğendik,  Fılız Üzekmek, Fulya Öztaşkın,  Gülşen Bilir,  Kamuran Tabak, Melin Sezen, Merve Kocadon, Nalan Reed, Nevriye Gürakar, Özden Babür, Özlenen Erhuy, Selda Omğan, Serpil Akalın,  Sibel Kayhan, Sibel Özönal, Sultan Akın,  Taybet Akar, Yurdagül Arslan, Zeynep Vurulmuş

Yedek:

Emel Yılmaz, Safiye Vural, Tuğba Demirbağ, Nalan Sayan, R. Uğuray Hartman,  Nurhan Kilitci,  Aysel Erciyes,  Yeter Meşe,  Feray Acar,  Nazlı Tombulçayır, Dudu Çelik, Zakine Yalçın, Gülay Ataman Kavaklı

leave a reply