bodrum olay android uygulama
bodrum olay android uygulama
Bodrum Olay | Bodrum Haber, Bodrum Kültür, Bodrum Magazin, Bodrum Siyaset, Bodrum Spor, Bodrum Cemiyet, Bodrum Son Dakika Haberleri

Ak Parti Bodrum Kongresi Gergin Geçti!

Ak Parti Bodrum Kongresi Gergin Geçti!
allkaria

Ak Parti Bodrum İlçe 7. Olağan Kongresi, geniş bir katılımla Bodrum İlçe Stadı’nda yapıldı. Kongreye Muğla İl Başkanı Kadem Mete, Muğla Milletvekilleri Mehmet Yavuz Demir ile Yelda Erol Gökcan, İzmir Milletvekili ve Muğla Koordinatörü Mahmut Atilla Kaya ile Muğla ve ilçelerinden partililer katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından kongre başladı. Seçime geçildiğinde adaylar listelerini divan heyetine sundu. Seçimde aday olmak isteyen Eski Belediye Başkanı Kazım Avcı, iddiaya göre yönetim kurulu listesini eksik ve yanlış yazdığı için divan heyeti tarafından eksiklerin düzeltmesi konusunda uyarıldı. Uyarıya rağmen listeyi düzeltmediği ifade edilen Avcı, divan heyeti tarafından seçime sokulmadı.

Osman Gökmen’in tek aday olarak girdiği seçimde listede adı olan 185 üyeden 166’sı oy kullandı. Kullanılan oyların 158’ini alan Osman Gökmen ilçe başkanı olarak seçilirken, 8 oy ise geçersiz sayıldı.

Seçime giremeyen Mumcular Eski Belediye Başkanı Kazım Avcı, divan heyetinin bahaneler üretilerek kendisini seçime sokmadığını söyledi ve “Gerginliğin sebebi divan heyeti ve başkanının tavrından dolayı. Parti tüzüğümüzün 46. Maddesine göre parti delegelerinin yüzde 5’ine tekabül eden 20 delegenin imzasıyla aday oldum. Yani şart 20 idi ama 41 imza topladım. Buna rağmen yönetim kurulu asil üyesi, yedek üyesini yazmış olmama rağmen ‘bir kişi eksik, iki kişi eksik’ bahanesiyle divan beni seçime sokmadı. Konuşmama müsaade etmediler. Delegelerin yüzde 5’ine tekabül eden imzayı sunmama rağmen divan heyeti konuşmama da mani oldu. Biz CHP’den 1946’dan bu yana açık oy, gizli tasnif yöntemine alışığız ama bu CHP’nin yıllarca yerdiğimiz o davranışının daha ötesine giden bir hak ihlaline sebep oldular. Bunu geçen seçimde de yapmıştı. Divan heyeti başkanı İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, hep delegelere bunu söylediler ‘genel merkezimizin adayı, genel merkezimizin adayı’. Bizim tüzüğümüzde böyle bir şey var mı? Başka aday çıkamaz diye bir şey yok ki. Ama burada antidemokratik bir şekilde engelleme oldu.” dedi.

Bodrum ilçe başkanı seçilen Osman Gökmen, kongre sonunda yaptığı kısa açıklamada, “Bugün çok güzel bir katılımla beraber delegelerimiz bizi ilçe başkanı, mazbata sahibi seçilmiş ilçe başkanı yaptılar. Hepsine çok teşekkür ediyorum. Mutluyum” diye konuştu.

İlçe yönetim kurulu asil üyeleri şu isimlerden oluştu; Abdulkadir Sevindik, Arzu Yaman Özalın, Buse Bozdağ, Cahit Eles, Cumhur Kısa, Doğan Tuş, Erdal Balcı, Erhan Ünaldı, Ferudun Katar, Fetan Özbek, Hacı İbrahim Dalda, İpek Denizli, Mehmet Akbaba, Mehmet Efeoğlu, Mehmet Karaman, Bülent Can, Muhammet Musa Orman, Mustafa Bayer, Mustafa Uslu, Necmettin Çiftçi, Nergis Genel, Recep Kılınçarslan, Serdar Kayhan, Sevda Akpınar, Uğur Ilgın, Veysi Günenç, Yalçın Akdağ, Yasin Alan, Yaşar Yıldız.

REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ